Konu:İş Kanunu ile Türkiye İş Kurumu Kanununda Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Tasarısı münasebetiyle
Yasama Yılı:1
Birleşim:86
Tarih:05/05/2016


İş Kanunu ile Türkiye İş Kurumu Kanununda Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Tasarısı münasebetiyle
TÜRKİYE BÜYÜK MİLLET MECLİSİ

MEHMET İLKER ÇİTİL (Kahramanmaraş) - Sayın Başkanım, değerli milletvekillerim; İş Kanunu ile Türkiye İş Kurumu Kanununda Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Tasarısı hakkında lehte söz almış bulunmaktayım. Süremin tamamını kullanmayacağım, sadece birkaç yönüyle... (AK PARTİ sıralarından alkışlar)

Evet, benden önce söz alan, özellikle diğer grup milletvekilleri eleştirel yaklaştılar. Hâlbuki, biz, Komisyon toplantısında hem kendilerini hem diğer sivil toplum örgütlerini hem de sendikaların görüşünü aldık, alt komisyon oluşturduk, az alakalı olan sivil toplum örgütü ve sendikaları da çağırdık ve onların da görüşleri doğrultusunda ek önerilerimiz de oldu ve bu vesileyle güzel bir kanun tasarısı oluştu ve huzurlarınıza getirdik.

Ben de bu vesileyle, Bakanımıza, kıymetli bürokratlarına, Komisyon üyelerimize ve tüm emeği geçenlere -"tüm emeği geçenler" diyerek kimseyi de unutmama adına herkesi kastediyorum- teşekkür ediyorum ve kanun tasarımızın da ülkemiz için hayırlara vesile olmasını diliyorum. (AK PARTİ sıralarından alkışlar)

Teşekkür ediyorum, selamlarımı sunuyorum. (AK PARTİ sıralarından alkışlar)