Konu:2016 Yılı Merkezi Yönetim Bütçe Kanunu Tasarısı İle 2014 Yılı Merkezi Yönetim Kesin Hesabı Tasarısı Maddelerinin Görüşmeleri Münasebetiyle
Yasama Yılı:1
Birleşim:56
Tarih:08/03/2016


2016 Yılı Merkezi Yönetim Bütçe Kanunu Tasarısı ile 2014 Yılı Merkezi Yönetim Kesin Hesabı Tasarısı Maddelerinin görüşmeleri münasebetiyle
TÜRKİYE BÜYÜK MİLLET MECLİSİ VELİ AĞBABA (Malatya) - Teşekkür ederim Sayın Başkan.

Malatya'da, seçim bölgemde beş altı mahalleye hitap eden Kemal Özalper İlkokulu var; bu ilkokul, depreme dayanıklı değil Sayın Bakan. 35-40 kişilik sınıflarda eğitim görüyorlar. Ataköy, Paşaköşkü, Cemal Gürsel, Zaviye, Hacıabdi mahallelerine hitap ediyor. Cemal Gürsel Mahallesi'nde 12 dönümlük bir arazi var, 6 dönümünü almışlar, 6 dönümünün -Maliye Bakanlığı- alınmasını bekliyor.

HAKAN ÇAVUŞOĞLU (Bursa) - Rahmetli Mevlüt Aslanoğlu, bugünleri sana emanet etti.

VELİ AĞBABA (Malatya) - Bizim sizden ricamız Sayın Bakan, bu 6 dönümlük arazinin alınması konusunda destek vermeniz. Bu okul önemli, o bölge için önemli. "Bu konuda sizin talimatlarınızı bekliyoruz." diyorlar yani para istiyorlar; çok büyük, ciddi bir miktar değil. "Şu anda Malatya için en önemli 3'üncü okul." diyorlar. Bu konuda yardımlarınızı bekliyoruz.

Ayrıca, biraz da size cevap vereyim. Bursa'da çok çalışıyorsun, çok konuşuyorsun ya, onun için oy veriyorlar. Kürsüden haberin yok, çalışmadan haberin yok, laf atıp duruyorsun.

RAMAZAN CAN (Kırıkkale) - Kime oy veriyorlar, kime oy veriyorlar, kime kime?

VELİ AĞBABA (Malatya) - Sizin konunuz da Veli Ağbaba'ya laf atmak, başka ne olacak? (AK PARTİ sıralarından gürültüler)