Konu:Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç'ın 118 sıra sayılı 2016 Yılı Bütçe Kanunu Tasarısı ile 119 sıra sayılı 2014 Yılı Kesin Hesap Kanunu Tasarısı'nın dokuzuncu tur görüşmelerinde Hükûmet adına yaptığı konuşması sırasında şahsına sataşması nedeniyle konuşması
Yasama Yılı:1
Birleşim:54
Tarih:06/03/2016


Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç'ın 118 sıra sayılı 2016 Yılı Bütçe Kanunu Tasarısı ile 119 sıra sayılı 2014 Yılı Kesin Hesap Kanunu Tasarısı'nın dokuzuncu tur görüşmelerinde Hükûmet adına yaptığı konuşması sırasında şahsına sataşması nedeniyle konuşması
TÜRKİYE BÜYÜK MİLLET MECLİSİ

SAFFET SANCAKLI (Kocaeli) - Hepinizi saygıyla selamlıyorum.

Sayın Bakanımız bu sıralamayla ilgili yanlış bilgi verdiğimi söyledi. Ben futbol hayatımda çok yanlış pas atmış olabilirim ama yanlış bilgi vermem, o konuda merak etmeyin. (MHP ve CHP sıralarından alkışlar)

Demin söyleyemediğim -Gençlik ve Spor Müdürümüz de burada- sizden önceki bakanın yapmış olduğu bir yanlış uygulamayı da buradan size söyleyeyim: Gençlik ve spor müdürlüklerindeki personellerde il ve ilçe müdürleri tecrübeli, yetişmiş kadrolar olmasına rağmen kızağa çekildi, "uzman kadrosu" adı altında atıl vaziyetteler. Hep bu ahbap çavuş ilişkisini söylerken, biraz evvel yetiştiremedim, daha on gün önce sayın bir vekilimizin kardeşi -polis kendisi- ilçe müdürlüğüne atandı. Daha sonra da basında yer alınca geri almak zorunda kaldı. Biraz önce "Lütfen yardımcı olun, hep beraber sporcu arkadaşlarla çalışalım." dediniz, Sayın Bakan çok memnun oldum.

Harun Erdenay konusunda da destekliyorum. Bunu söyledim ben zaten "Federasyonların başkanlıklarına ehil insanlar gelsin." diye.

Ben, evet, şu anda MHP milletvekiliyim, bununla da onur ve gurur duyuyorum, bunu da her yerde söylüyorum. Ben eski bir millî sporcuyum ama tahmin ediyorum millî futbolcu yok aramızda. Benim bilgim, tecrübem, ehliyetim yeterlidir. Eğer samimi yardım isterseniz, davet ederseniz memnuniyetle geliriz çünkü Milliyetçi Hareket Partisi Sayın Genel Başkanı Devlet Bahçeli'nin söylediği gibi her zaman aynı şeyi söylüyoruz biz: "Önce ülkem ve milletim, sonra partim ve ben." Bu ülkenin hayrına bir şey varsa ben hazırım Sayın Bakanım.

Teşekkür ederim. (MHP sıralarından alkışlar)