Konu:2016 Yılı Merkezi Yönetim Bütçe Kanunu Tasarısı ile 2014 Yılı Merkezi Yönetim Kesin Hesap Kanunu Tasarısı 5'inci Tur Görüşmeleri münasebetiyle
Yasama Yılı:1
Birleşim:50
Tarih:02/03/2016


2016 Yılı Merkezi Yönetim Bütçe Kanunu Tasarısı ile 2014 Yılı Merkezi Yönetim Kesin Hesap Kanunu Tasarısı 5'inci Tur Görüşmeleri münasebetiyle
TÜRKİYE BÜYÜK MİLLET MECLİSİ

KÜLTÜR VE TURİZM BAKANI MAHİR ÜNAL (Kahramanmaraş) - Sayın Başkan, teşekkür ediyorum.

İki tane soru var, bir tanesi MHP Muğla Milletvekili Sayın Mehmet Erdoğan'ın. "Muğla'daki ören yerlerinde kazı çalışmaları tamamlanacak mı?" diye sordu.

Muğla ilinde 9 adet Bakanlar Kurulu kararlı Türk, 1 adet Bakanlar Kurulu kararlı yabancı ve 6 adet Müze Müdürlüğü Başkanlığında bilimsel heyetlerce sürdürülen kazı çalışmaları olmak üzere toplam 16 kazı çalışması gerçekleştirilmekte. 2015 yılında 2 milyon 167 bin lira ödenek aktarıldı. Bu çalışmalar ödenek nispetinde her yıl devam etmekte.

Yine, CHP Bursa Milletvekili Sayın Erkan Aydın'ın sorusu vardı. Bizim sanat kurumlarımızda iki tür sanatçı istihdamı var: Bir, 657'ye göre sözleşmeli sanatçı memurlar, bir de geçici süreli sözleşmeli istihdamı, özellikle tiyatrolarda kadrolu ve mezun sanatçı dediğimiz yevmiyeyle çalışan sanatçılar var. Burada herhangi bir hak kaybı ya da özlük haklarıyla ilgili herhangi bir sorun söz konusu değil.

Teşekkür ediyorum.