Konu:Aksaray Milletvekili İlknur İnceöz'ün Sataşma Nedeniyle Yaptığı Konuşması Sırasında Şahsına Sataşması Nedeniyle Konuşması
Yasama Yılı:1
Birleşim:44
Tarih:25/02/2016


Aksaray Milletvekili İlknur İnceöz'ün sataşma nedeniyle yaptığı konuşması sırasında şahsına sataşması nedeniyle konuşması
TÜRKİYE BÜYÜK MİLLET MECLİSİ VELİ AĞBABA (Malatya) - Değerli arkadaşlar, çok teşekkür ederim.

Tabii, sayın grup başkan vekili bir şeyi doğru söylüyor, hakkını vermek lazım. Malatyalılar maalesef AKP'ye bizden çok daha fazla oy veriyor.

İLKNUR İNCEÖZ (Aksaray) - AK PARTİ...

VELİ AĞBABA (Devamla) - Yüzde 67 oy verdi, onu söyleyeyim ben yani bunu belirtmek istiyorum ancak şunu söylemek istiyorum değerli arkadaşlar, bakın, şunu söylemek istiyorum: Sayın İnceöz inşallah bir gün Malatya'ya gelir, bir gün Malatya'nın sokaklarında birlikte gezeriz.

İLKNUR İNCEÖZ (Aksaray) - Geldim, geldim.

VELİ AĞBABA (Devamla) - Hem AKP'li kahvelere hem MHP'li kahvelere hem CHP'li hem HDP'li kahvelere gideriz, orada görürsünüz itibarı. (AK PARTİ sıralarından gürültüler) Malatya'da en çok insan sayenizde kahvelerde yaşıyor. İşçi kahvesinden pastanesine, yaylasından sokağına kadar her yerde sizlerle gezmeye varım, AKP milletvekilleriyle gezmeye varım.

İLKNUR İNCEÖZ (Aksaray) - Ben geziyorum zaten.

VELİ AĞBABA (Devamla) - Bakın, her gittiğim yerde Malatyalılar şunu söylüyor: "Senden fazla çalışan yok." Burada övünerek söylerim, bakın, rakamları çıkarırız, geçtiğimiz döneme bakarız. Benden fazla... Eğer Malatya'nın kayısısının yandığını dünya duyuyorsa, Türkiye duyuyorsa kusura bakmayın o CHP'nin milletvekili sayesinde, o, Malatyalıların az oy verdiği milletvekili sayesinde. Malatya'nın çevre yolu olmadığını söylüyorsa birisi, hâlâ çevre yolu olmayan tek ilin Malatya'nın olduğunu Türkiye duyuyorsa, Sayın Bakan duyuyorsa o, Malatyalıların az oy verdiği Veli Ağbaba sayesinde. Malatya'nın hakkı savunuluyorsa, Malatya'nın değerleri savunuluyorsa Veli Ağbaba sayesinde. Malatyaspor'un hakkına sahip çıkılıyorsa Veli Ağbaba'nın sayesinde. Malatyasporlulara saldırı olduğunda onların arkasında duran biri varsa Veli Ağbaba.

Hiçbir zaman, muhalefet milletvekili demedim, boynumu bükmedim, her zaman Malatya'nın hakkını savunmak için uğraştım, bundan sonra da uğraşacağım.

GÖKCEN ÖZDOĞAN ENÇ (Antalya) - Senin Malatya'ya heykelini dikeceğiz, tamam.

VELİ AĞBABA (Devamla) - Zorunuza gider gitmez, oy versin vermesin, namusum üzerine, şerefim üzerine söz vermişim. Demişim ki: Dört yıl sizin hakkınızı savunacağım, dört yıl sizlerle beraber olacağım. Yapmaya çalışıyorum. Gece demiyorum gündüz demiyorum, pazar demiyorum, bayram demiyorum Malatya için çalışıyorum. Takdir Malatyalıların, kimin ne kadar oy verdiğini sorgulayacak değilim.

Teşekkür ederim. (CHP sıralarından alkışlar)