Konu:İstanbul Sultanahmet Meydanı'nda yapılan saldırıda hayatını kaybedenlere Allah'tan rahmet dilediğine, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü'nü kutladığına, Diyanet İşleri Başkanını istifaya davet ettiğine ve Amasya Gümüşhacıköy Devlet Hastanesinin durumuna ilişkin açıklaması
Yasama Yılı:1
Birleşim:26
Tarih:12/01/2016


İstanbul Sultanahmet Meydanı'nda yapılan saldırıda hayatını kaybedenlere Allah'tan rahmet dilediğine, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü'nü kutladığına, Diyanet İşleri Başkanını istifaya davet ettiğine ve Amasya Gümüşhacıköy Devlet Hastanesinin durumuna ilişkin açıklaması
TÜRKİYE BÜYÜK MİLLET MECLİSİ

MUSTAFA TUNCER (Amasya) - Sayın Başkan, bugün Sultanahmet Meydanı'ndaki patlamada ölen yurttaşlarımıza Allah'tan rahmet, yakınlarına ve ülkemize başsağlığı diliyorum.

Ayrıca, önceki gün 10 Ocak Emekçi Gazeteciler Günü'ydü. Tüm gazetecilerin bu gününü kutluyorum.

Diyanet İşleri Başkanını istifaya davet ediyorum. "İlim Çin'de de olsa gidip öğreniniz." sözünü hatırlatarak Diyanet İşleri Başkanını ilim irfan öğrenmeye davet ediyorum.

Amasya'nın Gümüşhacıköy ilçesinde 50 yataklı, 2 ameliyathaneli devlet hastanesi olmasına rağmen uzman doktor olarak sadece 1 dâhiliyeci ve 2 diş hekimi vardır. Devlet hastanesi ilçede 30 bin kişiye hizmet vermektedir ve en yakın hastane 25 kilometre uzaktadır. Sağlık Bakanlığı tarafından acilen Gümüşhacıköy Devlet Hastanesine 1 göz, 1 genel cerrah, 1 kadın doğum, 1 kulak burun boğaz, 1 ortopedi ve 1 üroloji uzman doktoru atanması zarureti olduğunu hatırlatıyor, gereğinin yapılmasını rica ediyor, saygılar sunuyorum.