Konu:17-25 Aralıktan 2023'e Konusuna İlişkin Gündem Dışı Konuşması
Yasama Yılı:1
Birleşim:20
Tarih:25/12/2015


17-25 Aralıktan 2023'e konusuna ilişkin gündem dışı konuşması
TÜRKİYE BÜYÜK MİLLET MECLİSİ ADNAN GÜNNAR (Trabzon) - Sayın Başkan, çok kıymetli milletvekillerimiz; 17-25 Aralık uluslararası bir kumpastır, taşeronlar ve yerli iş birlikçiler ile devletin içinde paralel yapılanmayla gerçekleştirilmeye çalışılan açık, net bir darbe girişimidir; 2023'te, cumhuriyetin 100'üncü yılında Türkiye'nin hedeflerine ulaşmasının önünü kesme planıdır. Asli ve tek hedef, Türkiye ve Türkiye'nin gelmiş geçmiş en başarılı, diklenmeden dik duran, sadece milletimizin değil, Orta Doğu'nun, Uzak Doğu'nun, Avrupa'nın mazlumlarının kalpten duasını alan ve desteğini alan kurucu Genel Başkanımız ve Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan'dır. Milletimizin feraseti, duası ve desteğiyle tek bayrak, tek vatan, tek millet, tek devlet anlayışla AK PARTİ Hükûmeti ve Sayın Başbakanımız Profesör Doktor Ahmet Davutoğlu'yla "2023'e doğru, durmak yok, yola devam." demeye devam edeceğiz değerli arkadaşlar. (AK PARTİ sıralarından alkışlar)

17-25 Aralık darbe girişiminden sonra tadı bozulmuş sakız gibi sürekli gündeme getirilen temcit pilavını milletimiz yememiştir. Bugüne kadar on üç yılda, 11 seçimde tarihî rekor oylar alan AK PARTİ iktidarları 17-25 Aralık darbe girişiminden sonra 4 seçim daha yapmış ve milletimiz darbe girişimlerine şamarı çakmıştır. Her fırsatta Sayın Cumhurbaşkanımızı diline dolayıp onu sadece Meclis iç siyasetine sıkıştırmaya çalışanlara bizim cevabımız şudur: Biz, milletimizle beraber Recep Tayyip Erdoğan'ı seviyor ve onunla gurur duyuyoruz. (AK PARTİ sıralarından alkışlar) Türkiye'nin bu coğrafyada istikrarlı ve güçlü yapısını bozmak isteyen bazı ülkeler ellerini ovuşturmaktadır ancak milletimizin 1 Kasım iradesi tüm beklentileri boşa çıkaracaktır. Ülkemiz üzerinde oynanan oyunların, darbe girişimlerinin tek nedeni vardır, o da güçlü ve büyük 2023 Türkiyesi'nin pastadan büyük payı almamasını sağlamaktır.

Türkiye üzerinde oynanan oyunlar hiç bitmemiş ve bitmeyecektir. 27 Mayıslar, 12 Eylüller, 28 Şubatlar, e-muhtıralar ne ise 17-25 Aralık da odur. Bunun yanında, vatan, millet ve din düşmanı PKK, DAEŞ gibi terörist örgütler de yıkım faaliyetlerine devam etmektedirler. Ancak PKK, DAEŞ ve benzeri terör örgütleri her zaman kaybetmeye mahkûmdurlar. PKK terör örgütü Kürtlere hizmet için bir davaya sahipse, neden il ve ilçe merkezlerinde vatandaşlarımızı mağdur ediyor ve öldürüyorlar? Milyonlarca insanımızı evlerinden, mahallelerinden neden göç etmek zorunda bırakıyorlar? Esnafımız, işçimiz, analar ve babalar neden ağlatılıyorlar? Müslüman vatandaşlarımız neden camilerine gidemiyorlar?

Türkiye, tüm engellemelere rağmen hâlâ dünyanın ve bölgesinin en güçlü ülkesi olarak 2023 hedeflerine doğru koşmaktadır. HDP Eş Başkanı Selahattin Demirtaş Rusya ziyaretinde dünyanın her yerinde saygı görerek dolaştığını ifade ediyor; bunun tek sebebi vardır, o da cebinde taşıdığı Türkiye Cumhuriyeti pasaportudur. (AK PARTİ sıralarından alkışlar)

Kıymetli kardeşlerim, sürem bitiyor, çok kısaca: Türkiye on üç yılda nasıl oldu da duble yolları, modern hastaneleri, hızlı trenleri, kendi uydusunu ve Marmaray'ı yaptı, hatta Kıbrıs'a denizin altından suyu götürdü? Biz altın mı bulduk, petrol mü bulduk? On üç sene öncesinin yolsuzluklarına "Dur." dedik sadece ve demeye devam edeceğiz. AK kadrolarla ülke menfaatleri için inançla çalıştık, çalışmaya devam edeceğiz.

Şerlerden hayır çıkaran Allah'ım Türkiye'nin önünü kesmeye çalışanlara müsaade etmeyecek inşallah. Tüm şehitlerimizi rahmetle anıyor, Genel Kurulu saygıyla selamlıyorum. (AK PARTİ sıralarından alkışlar)