Konu:26'ncı Dönemin Ülkemiz Ve Milletimiz İçin Hayırlı Olmasını Dilediğine İlişkin Konuşması
Yasama Yılı:1
Birleşim:11
Tarih:08/12/2015


26'ncı Dönemin ülkemiz ve milletimiz için hayırlı olmasını dilediğine ilişkin konuşması
TÜRKİYE BÜYÜK MİLLET MECLİSİ BAŞKAN - Sayın milletvekilleri, Türkiye Büyük Millet Meclisinin 26'ncı Yasama Döneminin ülkemize, milletimize ve demokrasimize hayırlar getirmesini temenni ediyorum.

Türkiye Büyük Millet Meclisi olarak millete hizmet yolunda bir araya geldiğimiz bu yasama döneminde hoşgörünün temel alınacağı, her türlü fikrin Meclisimizin mehabetine uygun bir adap ve üslup içerisinde tartışılacağı; nezaket, zarafet ve uzlaşı kültürünün en güzel örneklerinin yaşanacağı bir çalışma süreci diliyorum.

Bu bağlamda, millî iradenin daha da güçleneceği, yeni anayasa başta olmak üzere, milletimizin beklentilerini karşılayacak, huzurunu ve refahını artıracak reformların yapılacağı, cumhuriyetimizin tam anlamıyla demokrasiyle taçlanacağı bir dönem geçirmemiz temennisiyle iktidar, muhalefet, tüm gruplara ve siz değerli tüm milletvekillerimize şimdiden başarılar diliyorum.

Ayrıca, Başkanlık Divanına vereceğiniz her türlü destek ve katkı için de hassaten teşekkür ediyorum.

Bu vesileyle, millî iradenin tecelligâhı olan yüce Meclisimizin kurulduğu günden bugüne kadar bu çatı altında hizmet vermiş, başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere tüm Başkanlarımızı ve parlamenterlerimizi, şehit ve gazilerimizi minnetle anıyor, yüce Meclisimizi saygıyla selamlıyorum. (AK PARTİ ve CHP sıralarından alkışlar)