Konu:24'üncü Dönemde yapılan tüm çalışmalar için herkese şükranlarını sunduğuna ve bu dönemde hayatını kaybeden milletvekillerine Allah'tan rahmet dilediğine ilişkin
Yasama Yılı:5
Birleşim:91
Tarih:04/04/2015


24'üncü Dönemde yapılan tüm çalışmalar için herkese şükranlarını sunduğuna ve bu dönemde hayatını kaybeden milletvekillerine Allah'tan rahmet dilediğine ilişkin
TÜRKİYE BÜYÜK MİLLET MECLİSİ

BAŞBAKAN YARDIMCISI YALÇIN AKDOĞAN (Ankara) - Saygıdeğer Başkanım, değerli milletvekili arkadaşlarım; 24'üncü Dönemin artık sonuna yaklaşıyoruz. Ben öncelikle Hükûmetimiz adına, bu dönemdeki tüm kanun tasarı ve teklifleri sebebiyle çok teşekkür ediyorum. Muhalefet partilerimize de tüm eleştiri ve görüşleriyle katkıda bulundukları için hassaten teşekkür ediyorum.

Gerçekten çok yorucu, zorlu bir süreç geçirdik. Tüm Meclis Başkan Vekillerimize, Başkanlık Divanı üyelerimize, komisyon üyelerimize, siyasi parti gruplarımıza, Meclis çalışanlarımıza kadar herkese şükranlarımızı sunuyorum.

Bu dönemde 421 kanun çıkardık. Yaklaşık 3.850 saat çalıştık. 2.134 sözlü soru, 38.000 yazılı soru cevaplandırıldı.

Bu dönemde maalesef bazı arkadaşlarımızı kaybettik; Harun Çakır'ı, Şerafettin Elçi'yi, Ferit Mevlüt Aslanoğlu'nu, Murat Bozlak'ı. Hayatını kaybeden tüm milletvekili arkadaşlarımıza Cenab-ı Hak'tan rahmet diliyorum.

Önümüzdeki 7 Haziran seçimlerinin ülkemiz, milletimiz için hayırlar getirmesini diliyor; hepinizi hürmetle, muhabbetle selamlıyorum. (AK PARTİ sıralarından alkışlar)