Konu:Hunharca Katledilen Özgecan Aslan'a Allah'tan Rahmet Dilediklerine Ve Kadına Yönelik Şiddete Karşı Olduklarına İlişkin
Yasama Yılı:5
Birleşim:56
Tarih:17/02/2015


Hunharca katledilen Özgecan Aslan'a Allah'tan rahmet dilediklerine ve kadına yönelik şiddete karşı olduklarına ilişkin
TÜRKİYE BÜYÜK MİLLET MECLİSİ AYLİN NAZLIAKA (Ankara) - Sayın Başkan, değerli milletvekilleri; ben de sevgili Özgecan için Tanrı'dan rahmet diliyorum; ailesine, sevenlerine, tüm ulusumuza da sabır, dayanma gücü ve başsağlığı diliyorum.

İki gün önce Özgecan'ın ailesini ziyaret ettiğimde "Artık bu bir son olsun." dedim. Bir kez daha o acılı ailenin duygularını içimde, yüreğimde hissettim. Düşünebiliyor musunuz ki bir anne öldürülen evladı için "Keşke kurşunlanarak öldürülseydi, o zaman daha az canı yanardı." cümlesini kurmak zorunda kalabiliyor. Ama, şurası bir gerçek: Türkiye'de sokakta, dolmuşta hava karardığında tek başına kalmanın tedirginliğini yaşamayan tek bir kadın bile yoktur. "Bu bir son olsun." dedik ama son olmayacak. Neden olmayacak? Çünkü, sevgili Özgecan Aslan evine gitmek için bindiği otobüste vahşice öldürüleli beş gün oldu ama Münevver Karabulut cinayetiyle ilgili aileyi suçlayıp "Kendi başına bırakılan ya davulcuya ya zurnacıya..." denileli beş yıl oldu.

(Mikrofon otomatik cihaz tarafından kapatıldı)

AYLİN NAZLIAKA (Ankara) - "Çocuklara çığlık atmasını öğretin." diyerek tecavüze dahice bir çözüm getirileli bir yıl oldu. Listemiz uzundur Sayın Başkan.