Konu:2015 Yılı Merkezi Yönetim Bütçe Kanunu Tasarısı İle 2013 Yılı Merkezi Yönetim Kesin Hesap Kanunu Tasarısı
Yasama Yılı:5
Birleşim:34
Tarih:19/12/2014


2015 Yılı Merkezi Yönetim Bütçe Kanunu Tasarısı İle 2013 Yılı Merkezi Yönetim Kesin Hesap Kanunu Tasarısı
TÜRKİYE BÜYÜK MİLLET MECLİSİ

GENÇLİK VE SPOR BAKANI AKİF ÇAĞATAY KILIÇ (Samsun) - Öncelikle Giresun Milletvekilimizin sorduğu soruya cevap vermek istiyorum. 2013 yılında Giresun stadıyla ilgili olan protokol TOKİ'yle imzalanmıştır ve şu anda da proje çalışmaları devam etmekte. Proje çalışmaları nihayete erince de ona göre hareket edilecek.

SELAHATTİN KARAAHMETOĞLU (Giresun) - Yurtlar?

GENÇLİK VE SPOR BAKANI AKİF ÇAĞATAY KILIÇ (Samsun) - Bursa Büyükşehir Belediyesinin şu anda kendi imkânlarıyla imal ettiği statla alakalı olarak bizim bir desteğimiz oldu Bursa Büyükşehir Belediyesine. Biraz evvel de Bursa'dan gelen Bursaspor heyetiyle beraberdik. Açılışının da haziran ayı civarında olacağı noktasında bir çalışma var. Bazı destekler konusunda talepleri oldu. Biz de kendi bütçemize bakarak oradaki desteğimizi verebilmek noktasında elimizden geleni yapacağız. Onu burada söylemek istiyorum.

MEHMET ALİ SUSAM (İzmir) - İzmir'e verecek misiniz Sayın Bakan?

GENÇLİK VE SPOR BAKANI AKİF ÇAĞATAY KILIÇ (Samsun) - İzmir'e de vereceğiz, İzmir'e de. İnşallah İzmir kararını verince biz de İzmir'e destek vereceğiz.

ALİM IŞIK (Kütahya) - İzmir kararını çoktan verdi.

GENÇLİK VE SPOR BAKANI AKİF ÇAĞATAY KILIÇ (Samsun) - Kredi ve Yurtlar Kurumunun şu andaki inşaatlarıyla alakalı Mehmet Erdoğan Bey'in sorduğu soruya burada hızlı cevap verip detaylarını yazılı göndermek için müsaade isteyeceğim sizden. Çünkü şu anda 2015 yılında 80; 2016 yılında 33; 2017 yılında 10 yurt olmak üzere toplam 163 yurt TOKİ ve Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından yapılıyor. Biz talep ediyoruz, inşaatını TOKİ ve Çevre ve Şehircilik Bakanlığı yapıyor. Ayrıca kiralama usulüyle olan alımlarımız, kiralamalarımız da devam ediyor.

Sayın Kamer Genç'in sorusuna gelince: Ben tabii "Sayın Kamer Genç" diyorum "sen" demiyorum. Doping genelgesi...

KAMER GENÇ (Tunceli) - Vallahi ben sana "sen" diyorum. Sen nasıl dersen de!

GENÇLİK VE SPOR BAKANI AKİF ÇAĞATAY KILIÇ (Samsun) - Sayın Genç, sizin neyi uygun görüp görmediğiniz bu açıdan beni ilgilendirmiyor. Ben üslubuma size "sen" demeyi yakıştırmıyorum, ondan dolayı size "siz" diyorum. Söylediğiniz genelgedeki detay şudur: Biliyorsunuz, doping numunesinde 2 numune vardır. Bir asıl numune vardır, bir yedek numune vardır. Asıl numunede bir düzensizlik tespit edilmesi durumunda ikinci numunenin açılmasıyla ilgili bir başvuru yapılır. Ancak ikinci numune kesinleşmeden itiraz olmasından dolayı kesinlik kazanmamış olan bir durumla karşı karşıya oluyoruz. Bundan dolayı da ikinci numunenin açılıp da kesin karar yani sonuç ortaya çıkmadan herhangi bir şekilde kamuoyuyla bir paylaşım yapılmamasını dile getiren bir konudur.

Diğer sorulara da, Millî Savunma Bakanımıza vakit vermek açısından, yazılı olarak cevap vereceğimi belirtmek istiyorum.

Teşekkür ediyorum.