Konu:Orman Genel Müdürlüğünün Talimatıyla Artvin'de Orman Katliamı Yapılmak İstendiğine İlişkin
Yasama Yılı:5
Birleşim:3
Tarih:14/10/2014


Orman Genel Müdürlüğünün talimatıyla Artvin'de orman katliamı yapılmak istendiğine ilişkin
TÜRKİYE BÜYÜK MİLLET MECLİSİ UĞUR BAYRAKTUTAN (Artvin) - Teşekkür ediyorum Sayın Başkan.

Sayın Başkan, benim avukatlık yaptığım yıllarda vatandaş suç işlerdi; Orman Bölge Müdürlüğü, Orman İşletme de bu orman suçlarını engellemek için elinden geleni yapardı, şimdi devir değişti. Artvin'de, benim seçim bölgemde vatandaş ormanın kesilmemesi için her şeyi yapıyor, bütün mücadeleleri ortaya koyuyor.

Orman Genel Müdürüne buradan teşekkür ediyorum. Telefonlarıma çıktı, dedi ki: "Ben bu kesimi durdurdum." Orman Bölge Müdürlüğü, Orman İşletme Müdürlüğü ve Orman Genel Müdürlüğü ne yazık ki Artvin ormanlarının kesilmesi için elinden gelen her şeyi yapıyor.

Elimde yazılı belgeler var, bu bir utanç belgesidir. Yol genişletme çalışmalarına ilişkin, maden çalışmasıyla ilgili ÇED raporu alınması gerekirken bunlar göz ardı ediliyor. Artvin'de orman katliamı yapılmak isteniyor ve üzücü olan, ormanı koruması gereken Orman Genel Müdürlüğünün talimatlarıyla yapılıyor.

Buradan Artvin Orman Bölge Müdürlüğüne, İşletme Müdürlüğüne sesleniyorum: Lütfen bu yanlıştan dönün. Orman Genel Müdürünün size vermiş olduğu kanunsuz emirlere riayet etmeyin, yarın bir gün sizler de yargılanacaksınız. 6831 sayılı Orman Kanunu hepinize bir gün lazım olacaktır.