Konu:ADIYAMAN MİLLETVEKİLİ AHMET AYDIN'IN YERİNDEN SARF ETTİĞİ SÖZLERİ SIRASINDA CHP GRUBUNA SATAŞMASI NEDENİYLE
Yasama Yılı:4
Birleşim:105
Tarih:18/06/2014


ADIYAMAN MİLLETVEKİLİ AHMET AYDIN'IN YERİNDEN SARF ETTİĞİ SÖZLERİ SIRASINDA CHP GRUBUNA SATAŞMASI NEDENİYLE
TÜRKİYE BÜYÜK MİLLET MECLİSİ

MEHMET AKİF HAMZAÇEBİ (İstanbul) - Sayın Aydın, size sataşacağım, söz hakkı doğacak size. O nedenle, siz de buraya çıkarsınız.

AHMET AYDIN (Adıyaman) - Sataşmanıza gerek yok. Öyle konuşma meraklısı değilim.

MEHMET AKİF HAMZAÇEBİ (Devamla) - Bir şeyi Sayın Aydın açıklıkla söyledi, ben kendisine teşekkür ederim. Biz Meclis Başkanlığına soruşturma komisyonunda görev almak üzere 12 isim bildirdik. Aydın diyor ki: "Biz o isimlere itiraz ettik." Sayın Aydın, bu isimler Meclis Başkanlığıyla bizim aramızda, siz nereden biliyorsunuz?

AHMET AYDIN (Adıyaman) - Ne demek "Nereden biliyorsunuz?"

MEHMET AKİF HAMZAÇEBİ (Devamla) - Meclis Başkanı gereği için size mi gönderiyor bu isimleri "Bir bakın, bunlar ihsasıreyde bulunmuş mu, bulunmamış mı?" diye?

BÜLENT TURAN (İstanbul) - Basından takip etmiyor musunuz?

AHMET AYDIN (Adıyaman) - Basından takip etmiyor musunuz?

İSMAİL KAŞDEMİR (Çanakkale) - Basında vardı, basında.

MEHMET AKİF HAMZAÇEBİ (Devamla) - Suçüstü yakalandınız.

AHMET AYDIN (Adıyaman) - Bırak Allah aşkına!

FAHRETTİN POYRAZ (Bilecik) - Gazeteler yazdı ya, çarşaf çarşaf yazdı gazeteler.

MEHMET AKİF HAMZAÇEBİ (Devamla) - Şimdi, biz bu isimleri bildirdik, Meclis Başkanlığı dedi ki: "İhsasıreyde bulunmuş olanlar var." Demek ki sizin takibinizle, sizin kontrolünüzle bu isimleri bize bildirdiği anlaşılıyor. "Hayır, Genel Kurul aslında buna yetkilidir. İhsasırey varsa da bunu değerlendirecek olan Genel Kuruldur." dedik. Yine ısrar etti görüşünde. "Peki." dedik sizin elinizden o silahı almak için. O isimleri de Meclis Başkanlığına bildirdik. 12 ismimiz Meclis Başkanlığında duruyor ama Adalet ve Kalkınma Partisi Grubu daha bir tane isim bildirmiş değil. Kaçıyorsunuz; kaçmıyorsanız gelin, söyleyin buradan, deyin ki: Biz de yarın bu isimlerin hepsini bildireceğiz. Var mısınız? Diyemezsiniz.

Şimdi, bakın, bunu diyemeyeceğinizi söyleyerek size bir söz hakkı yaratmış oluyorum. Bekliyorum Sayın Aydın, eğer Meclis soruşturma komisyonunun kurulmasından korkmuyorsanız "Biz bu isimleri yarın bildireceğiz." cevabını sizden bekliyorum.

Teşekkür ederim.