Konu:AZERBAYCAN CUMHURİYETİ'NİN KURULUŞUNUN 96'NCI, BÜLENT ECEVİT'İN DOĞUMUNUN 89'UNCU VE SAYIŞTAYIN KURULUŞUNUN 152'NCİ YIL DÖNÜMLERİNE İLİŞKİN
Yasama Yılı:4
Birleşim:94
Tarih:28/05/2014


AZERBAYCAN CUMHURİYETİ'NİN KURULUŞUNUN 96'NCI, BÜLENT ECEVİT'İN DOĞUMUNUN 89'UNCU VE SAYIŞTAYIN KURULUŞUNUN 152'NCİ YIL DÖNÜMLERİNE İLİŞKİN
TÜRKİYE BÜYÜK MİLLET MECLİSİ

MEHMET AKİF HAMZAÇEBİ (İstanbul) - Teşekkür ederim Sayın Başkan.

Bugün ilk Azerbaycan Cumhuriyeti olan Demokratik Azerbaycan Cumhuriyeti'nin kuruluş yıl dönümü. Bu vesileyle dost ve kardeş Azerbaycan ülkesini, kardeşlerimizi, sevgiyle saygıyla selamlıyorum, kendilerini Cumhuriyet Halk Partisi Grubu olarak kucaklıyoruz.

Bugün yine, eski Başbakanlarımızdan, Cumhuriyet Halk Partisinin eski Genel Başkanlarından büyük devlet adamı Sayın Bülent Ecevit'in 89'uncu doğum yıl dönümü. Hem siyaset olarak hem üslup olarak hem nezaket olarak Türk siyasetinde örnek bir insan olan, bürokrasi yıllarımda da benim Başbakanlığımı yapmış olan Sayın Bülent Ecevit'i Cumhuriyet Halk Partisi Grubu olarak bu doğum yıl dönümünde saygıyla, şükranla anıyoruz.

Yine bugün, Türkiye Cumhuriyeti'nin demokratik devlet olmasında çok temel bir kurum olan Sayıştayın 152'nci kuruluş yıl dönümü. Hükûmetin Sayıştay denetimlerinden rahatsız olduğu bir dönemde Sayıştayın kuruluş yıl dönümünü saygıyla kutluyorum. Sayıştay gibi bir demokrasiyi demokrasi yapan kurumlara şiddetle ihtiyacımız olduğunu bu vesileyle ifade ediyorum.

Çok teşekkür ederim.