Konu:Chp Grubu Olarak, Hazreti Ali'yi Ölüm Yıl Dönümünde Rahmetle Andıklarına, Milliyetçi Hareket Partisinin Esenyurt Seçim Bürosuna Yapılan Saldırıyı Kınadıklarına Ve Sivas Yakınlarında Meydana Gelen Trafik Kazası Sonucu Yaşamını Yitiren 9 Kişiye Allah'tan Rahmet Dilediklerine İlişkin
Yasama Yılı:4
Birleşim:53
Tarih:28/01/2014


CHP GRUBU OLARAK, HAZRETİ ALİ'Yİ ÖLÜM YIL DÖNÜMÜNDE RAHMETLE ANDIKLARINA, MİLLİYETÇİ HAREKET PARTİSİNİN ESENYURT SEÇİM BÜROSUNA YAPILAN SALDIRIYI KINADIKLARINA VE SİVAS YAKINLARINDA MEYDANA GELEN TRAFİK KAZASI SONUCU YAŞAMINI YİTİREN 9 KİŞİYE ALLAH'TAN RAHMET DİLEDİKLERİNE İLİŞKİN
TÜRKİYE BÜYÜK MİLLET MECLİSİ MEHMET AKİF HAMZAÇEBİ (İstanbul) - Teşekkür ederim.

Sayın Başkan, değerli milletvekilleri; ilk Müslümanlardan, İslam'ın kılıcı, dürüstlüğün, adaletin, cesaretin simgesi IV. Halife Hazreti Ali'yi ölüm yıl dönümünde Cumhuriyet Halk Partisi Grubu olarak saygıyla, rahmetle anıyoruz.

Hazreti Ali'nin dönemin Mısır Valisine yazmış olduğu ve ayrımcılığa karşı bugün dahi insanlığa örnek olabilecek mektubundan bir cümleyi bu vesileyle Genel Kurulun bilgisine sunmak istiyorum. Hazreti Ali o mektubunda şöyle der: "İnsanlara iyi davran. Onlar ya dinde kardeşin ya da yaradılışta türdeşindir."

Yine, 26 Ocak tarihinde İstanbul Esenyurt'ta Milliyetçi Hareket Partisinin seçim bürosuna bir saldırı gerçekleştirilmiştir. Bu saldırı sonucunda Cengiz Yücel Akyıldız isimli bir kardeşimiz, vatandaşımız hayatını kaybetmiştir. Bu saldırıyı Cumhuriyet Halk Partisi Grubu olarak şiddetle kınıyoruz. Faillerinin yakalanmasını, soruşturmanın bir an önce tamamlanmasını Sayın İçişleri Bakanından talep ediyoruz. Milliyetçi Hareket Partisi Grubuna, Sayın Ali Torlak'a ve rahmete intikal eden Sayın Yıldırım'ın ailesine sabır ve başsağlığı diliyoruz.

Dün meydana gelen trafik kazasında Sivas'tan hareket eden bir araçta hayatını kaybeden 9 vatandaşımıza da yine Allah'tan rahmet diliyorum. Ailelerine, Sivaslılara ve hayatını kaybeden vatandaşlarımızın yakınlarına sabır ve başsağlığı diliyorum.

Teşekkür ederim.