Konu:2014 YILI MERKEZİ YÖNETİM BÜTÇE KANUNU TASARISI İLE 2012 YILI MERKEZİ YÖNETİM KESİN HESAP KANUNU TASARISI NEDENİYLE
Yasama Yılı:4
Birleşim:36
Tarih:19/12/2013


2014 YILI MERKEZİ YÖNETİM BÜTÇE KANUNU TASARISI İLE 2012 YILI MERKEZİ YÖNETİM KESİN HESAP KANUNU TASARISI NEDENİYLE
TÜRKİYE BÜYÜK MİLLET MECLİSİ

KAMER GENÇ (Tunceli) - Teşekkür ederim Sayın Başkanım.

Bu kadar yolsuzluk çamuruna bulaşmış bir kabinenin hiçbir üyesine "bakan" demiyorum!

FİKRİ IŞIK (Kocaeli) - Biz de sana "adam" demiyoruz!

KAMER GENÇ (Tunceli) - Şimdi, Mehmet Bey: "Ben olsam istifa edeceğim." dedi. Şimdi, Hükûmette sorumluluk kolektiftir; bakanların yolsuzluğu ortaya çıktığına göre istifa etmeyi düşünüyor mu? İstifa etmediği takdirde onlara destek veriyor, bir.

İkincisi: Bülent Arınç dün diyor ki: "Polisler, İçişleri Bakanının oğlunu tevkif edeceğim diye, İçişleri Bakanına söylemedi diye polisleri görevden alıyorum." diyor. Bu kadar mantıksız bir şey olur mu? Polis, savcının kendisine verdiği görevi gizlemek zorunda, aksi takdirde görevini ihmal etmiş oluyor. Bunu bildikleri hâlde halka yalan söyleyerek aldatıyor. Başta Tayyip Erdoğan olmak üzere, bir çok bakan, çocukları bu iktidar zamanında yolsuzluklarla Karun kadar zengin oldular, hepsinin de büyük servetleri oldu. Şimdi, bunları çıkaran savcıları, hâkimleri de görevden alınca kim bunların hesabını soracak? Böyle bir devlet olur mu? Bence, buna destek veren AKP milletvekilleri de suçludur.

(Mikrofon otomatik cihaz tarafından kapatıldı)

KAMER GENÇ (Tunceli) - Yani, yolsuzluğu destekleyenlerin yolsuzlukla ortak...