Konu:SÖZLÜ SORU ÖNERGELERİ
Yasama Yılı:4
Birleşim:18
Tarih:19/11/2013


SÖZLÜ SORU ÖNERGELERİ
TÜRKİYE BÜYÜK MİLLET MECLİSİ

KAMER GENÇ (Tunceli) - Teşekkür ederim.

Efendim, soruma hiç cevap verilmedi. Zaten bu AKP'li bakanların bir huyudur, söylediğimiz sorulara cevap vermiyorlar, işi başka tarafa götürüyorlar. Ben zaten böyle Hükûmeti de tanımıyorum.

Geçenlerde Diyarbakır'da yaşanan olaylardan dolayı da utanç duyuyorum. AKP'liler, bunlar laik Türkiye Cumhuriyeti devletini kaldırıp bölmeye çalıyorlar. Ben başta Tayyip Erdoğan olmak üzere bunların ümüğünü sıkacağım. Bunların güçleri buna yetmez.

MUSTAFA ELİTAŞ (Kayseri) - Sayın Başkan, böyle edepsizlik olmaz.

KAMER GENÇ (Tunceli) - Onu bilsinler ki laik Türkiye Cumhuriyeti sahipsiz değildir. Bu devlet de parçalanamaz, parçalayanın kendisi parçalanacaktır.

MUSTAFA ELİTAŞ (Kayseri) - Sayın Başkan, bu terbiyesizliğe müsaade etmeyin.

KAMER GENÇ (Tunceli) - Ama, hem de Hükûmet olarak çıksınlar, buradan bize de doğru dürüst cevap versinler. Cevap da vermiyorlar. Soruyu da soruyoruz ama sırf, işte, bu konuşmaları elde etmek için. Maalesef soruya cevap vermiyorlar. Böyle bir Hükûmet sırasında oturan kişiler de fuzuli oluyor. Sorularımıza doğru dürüst cevap versinler.

OSMAN AŞKIN BAK (İstanbul) - Sensin fuzuli olan!

BAŞKAN - Sayın Genç, lütfen, daha düzgün sözcükler seçmenizi rica edeceğim.

OSMAN AŞKIN BAK (İstanbul) - Fuzuli olan sensin. Otuz senedir boşu boşuna oturuyorsun burada.

KAMER GENÇ (Tunceli) - Düzgün konuşma düzgün hareket edenlere, idarecilere karşı kullanılır. Bu memlekete karşı ihanet edenlere düzgün konuşulamaz.