Konu:TRABZON ESKİ MİLLETVEKİLİ MUSTAFA CUMUR VE ŞANLIURFA ESKİ MİLLETVEKİLİ EYYÜP CENAP GÜLPINAR’IN VEFATLARINA, HEMŞİRELER HAFTASI’NA VE ENGELLİLER HAFTASI’NA İLİŞKİN
Yasama Yılı:2
Birleşim:106
Tarih:15/05/2012


TRABZON ESKİ MİLLETVEKİLİ MUSTAFA CUMUR VE ŞANLIURFA ESKİ MİLLETVEKİLİ EYYÜP CENAP GÜLPINAR’IN VEFATLARINA, HEMŞİRELER HAFTASI’NA VE ENGELLİLER HAFTASI’NA İLİŞKİN
TÜRKİYE BÜYÜK MİLLET MECLİSİ

MEHMET AKİF HAMZAÇEBİ (İstanbul) - Teşekkür ederim Sayın Başkan.

Geçen hafta sonu 2 eski milletvekili arkadaşımızı kaybettik; 22'nci ve 23'üncü Parlamento dönemlerinde Türkiye Büyük Millet Meclisinde birlikte görev yaptığımız Sayın Mustafa Cumur ve tecrübeli politikacı, eski Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkan Vekili, 23'üncü Dönem Şanlıurfa Milletvekili Sayın Cenap Gülpınar. Kendilerine Allah'tan rahmet diliyorum, ailelerine, yakınlarına, Kasım Gülpınar'a ve AK PARTİ Grubuna, Türkiye Büyük Millet Meclisine sabır ve başsağlığı diliyorum.

Hemşireler Haftası nedeniyle tüm hemşirelerimizi Cumhuriyet Halk Partisi Grubu olarak sevgi ve saygıyla selamlıyorum. Kendilerinin sorunlarının çözüleceği bir düzeni, sistemi arzu ettiğimizi ifade ediyorum.

Engelliler Haftası devam ediyor. Türkiye'nin nüfusunun yaklaşık yüzde 12'si, yani 9 milyon insanın engelli olduğu dikkate alındığında, bu haftanın Türkiye Büyük Millet Meclisine verdiği sorumluluğun büyük olduğunu düşünüyorum. Bu çerçevede tüm Türkiye Büyük Millet Meclisine sevgi ve saygılar sunarak, Engelliler Haftası nedeniyle görevlerimizi bir kez daha hatırlatıyorum.

Teşekkür ediyorum.