Konu:GİRESUN MİLLETVEKİLİ NURETTİN CANİKLİ'NİN GENSORU ÖNERGESİ ÜZERİNDE AK PARTİ GRUBU ADINA YAPTIĞI KONUŞMA SIRASINDA CHP GRUP BAŞKANINA SATAŞMASI NEDENİYLE
Yasama Yılı:3
Birleşim:114
Tarih:31/05/2013


GİRESUN MİLLETVEKİLİ NURETTİN CANİKLİ'NİN GENSORU ÖNERGESİ ÜZERİNDE AK PARTİ GRUBU ADINA YAPTIĞI KONUŞMA SIRASINDA CHP GRUP BAŞKANINA SATAŞMASI NEDENİYLE
TÜRKİYE BÜYÜK MİLLET MECLİSİ

AYKUT ERDOĞDU (İstanbul) - Sayın Başkan, değerli milletvekilleri; şimdi, Sayıştay denetçilerinin neden bu tespitler karşısında suç duyurusunda bulunmadığını söylüyor Sayın Canikli. Boğazımızı patlatıyoruz KİT Komisyonunda, biz de aynı şeyleri söylüyoruz Sayıştay denetçileri bu tespitler dolayısıyla neden suç duyurusunda bulunmadı diye. Peki, şimdi niye suç duyurusunda bulunmuyor, ben onu söyleyeyim: Bakın, Deniz Feneri'nde savcılar suç duyurusunda bulundu. Deniz Feneri sanıkları dışarıda; savcılar on iki yılla yargılanıyor. Bakın, ben kamu denetim elemanı olarak suç duyurusunda bulundum. Peki, bu bulunduğum suç duyurusunu aklamak üzere bu grup kanun çıkardı mı, çıkarmadı mı değerli arkadaşlar? Bu grubun grup başkan vekili bir imam üzerinden suç duyurularına müdahale etti mi, etmedi mi?

Şimdi, böyle bir Hükûmetle karşı karşıya kalınca, geliyorsunuz, bir de bizi suç ortağı yapmak istercesine "Biz yaptık ama siz de yaptınız." Ne yaptıysak götürün, yargı emrinizde, müfettişler emrinizde, sonuna kadar hesap sorun.

FİKRİ IŞIK (Kocaeli) - Yargı kimsenin emrinde değil.

AYKUT ERDOĞDU (Devamla) - Gördük Deniz Feneri davasında yargının kimin emrinde olduğunu.

FİKRİ IŞIK (Kocaeli) - Yargı sizin emrinizdeydi daha önce.

AYKUT ERDOĞDU (Devamla) - Kayseri davasında gördük müdahaleleri biz, kömür davasında neler yaptıklarınızı gördük.

FİKRİ IŞIK (Kocaeli) - Ayıp be, ayıp! Hakaret ediyorsunuz! Yazık!

AYKUT ERDOĞDU (Devamla) - Asla ve kata, yetim hakkı olayında suç ortağı olmayacağız. Kimin yolsuzluğu varsa hep beraber hesap soralım. (CHP sıralarından alkışlar)