Konu:9'UNCU CUMHURBAŞKANI SÜLEYMAN DEMİREL'İN EŞİ NAZMİYE DEMİREL'İN VEFATINA VE TAKSİM GEZİ PARKI'NIN YEŞİL KALMASI İÇİN EYLEM BAŞLATAN GRUBU DESTEKLEDİĞİNE İLİŞKİN
Yasama Yılı:3
Birleşim:111
Tarih:28/05/2013


9'UNCU CUMHURBAŞKANI SÜLEYMAN DEMİREL'İN EŞİ NAZMİYE DEMİREL'İN VEFATINA VE TAKSİM GEZİ PARKI'NIN YEŞİL KALMASI İÇİN EYLEM BAŞLATAN GRUBU DESTEKLEDİĞİNE İLİŞKİN
TÜRKİYE BÜYÜK MİLLET MECLİSİ

MEHMET AKİF HAMZAÇEBİ (İstanbul) - Teşekkür ederim Sayın Başkan.

9'uncu Cumhurbaşkanımız Sayın Süleyman Demirel'in eşi Sayın Nazmiye Demirel Hanımefendi vefat etmiştir. Yaşamı süresince örnek bir hanımefendi, örnek bir lider eşi profili sergileyen Sayın Nazmiye Demirel'e Allah'tan rahmet diliyorum. Başta Sayın Cumhurbaşkanımız Süleyman Demirel ve yakınları, ailesi olmak üzere herkese sabır ve başsağlığı diliyorum.

Dün gece, Taksim Gezi Parkı'nda, iş makinelerinin çalışmasına karşı Taksim Gezi Parkı'nın yeşil olarak kalmasını amaçlayan gönüllüler tarafından başlatılan eylem bu sabah saatlerinde devam etmiştir. Taksim'de, İstanbul'un göbeğinde, Taksim Meydanı'nda bir yeşil alanın, kentin akciğerinin kalması yönünde çaba sarf eden bu grubu desteklediğimizi ifade ediyorum ve ağaçları sökmek suretiyle bir katliam gerçekleştiren yönetimi kınıyorum.

(Mikrofon otomatik cihaz tarafından kapatıldı)

MEHMET AKİF HAMZAÇEBİ (İstanbul) - Grup başkan vekilleri de gündeme ilişkin sözlerini ifade ederken inşallah sayın başkan vekilleri biraz daha toleranslı davranırlar.

Teşekkür ediyorum.