Konu: TBMM BAŞKAN VEKİLİ SADIK YAKUT’A BABASININ VEFATINDAN DOLAYI BAŞSAĞLIĞI DİLEDİĞİNE VE SORUNLARI ÇÖZÜLMÜŞ BİR MİLLÎ EĞİTİM SİSTEMİ DİLEDİĞİNE İLİŞKİN
Yasama Yılı:3
Birleşim:29
Tarih:27/11/2012


TBMM BAŞKAN VEKİLİ SADIK YAKUT’A BABASININ VEFATINDAN DOLAYI BAŞSAĞLIĞI DİLEDİĞİNE VE SORUNLARI ÇÖZÜLMÜŞ BİR MİLLÎ EĞİTİM SİSTEMİ DİLEDİĞİNE İLİŞKİN
TÜRKİYE BÜYÜK MİLLET MECLİSİ

MEHMET AKİF HAMZAÇEBİ (İstanbul) - Teşekkür ederim Sayın Başkan.

Meclis Başkan Vekilimiz Sayın Sadık Yakut'un geçen hafta sonu babası vefat etmiştir. Babasına Allah'tan rahmet, kendisine, ailesine ve milletvekili arkadaşlarıma sabır ve başsağlığı diliyorum.

Yine 24 Kasım Öğretmenler Günü'nü geçen hafta sonu kutladık ancak bu buruk bir kutlama oldu. Öğretmenlerin ve Türk millî eğitim sisteminin sorunlar içinde olduğu bir süreçte Öğretmenler Günü kutlaması doğrusu daha coşkulu, daha neşeli, daha topluma, millete güven veren bir şekilde yapılabilmeliydi. Atanamayan öğretmenler sorunu bir yanda hâlen bütün şiddetiyle devam ediyor; öte tarafta, değil Doğu Anadolu'da, Güneydoğu Anadolu'da, İç Anadolu'da, Karadeniz Bölgesi'nde, İstanbul'da bile hâlen 55-60 öğrencinin bulunduğu sınıfların olduğu okullarda Öğretmenler Günü doğrusu Millî Eğitim Bakanlığı açısından çok olumlu geçmemiştir.

Millî eğitim sistemimizin sorunlarının çözüldüğü, atanamayan öğretmenler sorununun ortadan kalktığı bir millî eğitim sistemi dileğiyle saygılar sunuyorum.

BAŞKAN - Teşekkür ediyoruz Sayın Hamzaçebi.