Konu:CHP GRUBU OLARAK, 24 OCAK GAZETECİ YAZAR UĞUR MUMCU'NUN, DİYARBAKIR EMNİYET MÜDÜRÜ GAFFAR OKKAN'IN VE SİYASET ADAMI İSMAİL CEM'İN ÖLÜM YIL DÖNÜMLERİNDE RAHMET VE ŞÜKRANLA ANDIKLARINA İLİŞKİN
Yasama Yılı:3
Birleşim:57
Tarih:24/01/2013


CHP GRUBU OLARAK, 24 OCAK GAZETECİ YAZAR UĞUR MUMCU'NUN, DİYARBAKIR EMNİYET MÜDÜRÜ GAFFAR OKKAN'IN VE SİYASET ADAMI İSMAİL CEM'İN ÖLÜM YIL DÖNÜMLERİNDE RAHMET VE ŞÜKRANLA ANDIKLARINA İLİŞKİN
TÜRKİYE BÜYÜK MİLLET MECLİSİ

MEHMET AKİF HAMZAÇEBİ (İstanbul) - Teşekkür ederim Sayın Başkan.

Değerli milletvekilleri, büyük gazeteci yazar Uğur Mumcu'nun, bugün, ölümünün 20'nci yıl dönümünü yaşıyoruz. Böyle acılı bir yıl dönümünde Uğur Mumcu'yu rahmetle ve şükranla anıyorum. Onun vermiş olduğu mücadelenin, milletimizin eline tutuşturduğu özgürlük ve bağımsızlık mücadelesinin aynı şekilde devam ettiğini ifade etmek isterim.

Bir demokratik ülkede yaşıyoruz, ancak yirmi yıl geçmiş olmasına rağmen, Uğur Mumcu cinayetinin ve yine bugün ölüm yıl dönümü olan Gaffar Okkan cinayetinin hâlâ faili meçhul olarak kalmış olmasını da demokrasimiz açısından üzülünecek bir durum olduğunu ifade ediyorum.

Yine, bugün, büyük siyasetçilerimizden, Türk devlet adamı İsmail Cem'in ölüm yıl dönümü, kendisini rahmetle ve şükranla anıyoruz.

BAŞKAN - Teşekkür ediyorum Sayın Hamzaçebi.