Konu:İSTANBUL MİLLETVEKİLİ ALİ ÖZGÜNDÜZ’ÜN AĞRI İLİNİN SORUNLARINA İLİŞKİN GÜNDEM DIŞI KONUŞMASINDA BELİRTTİĞİ GİBİ AĞRI İLİNDE TARIMLA İLGİLİ BİR SIKINTI VE YURT SORUNU OLMADIĞINA İLİŞKİN
Yasama Yılı:3
Birleşim:14
Tarih:31/10/2012


İSTANBUL MİLLETVEKİLİ ALİ ÖZGÜNDÜZ’ÜN AĞRI İLİNİN SORUNLARINA İLİŞKİN GÜNDEM DIŞI KONUŞMASINDA BELİRTTİĞİ GİBİ AĞRI İLİNDE TARIMLA İLGİLİ BİR SIKINTI VE YURT SORUNU OLMADIĞINA İLİŞKİN
TÜRKİYE BÜYÜK MİLLET MECLİSİ

EKREM ÇELEBİ (Ağrı) - Sayın Başkanım, şimdi, CHP Milletvekilimiz Sayın Ali Özgündüz'ün benim ilimle ilgili bir açıklamaları olmuştu ama Sayın Bakanımız da cevap vermişlerdi; dolayısıyla ben kendilerine teşekkür ediyorum buradan, Sayın Bakanımıza.

Tarımla ilgili, tabii, bir sıkıntı da olduğunu söylediler. Tarımla ilgili şu anda bizim sıkıntımız yok. Özellikle Anguslarda? Bizim Tarım Bakanımız geldi, biz yazın kendi ilimize davet ettik, orada kendileri de açıklama yaptılar. Angusların ta Kurban Bayramı'ndan evvel Ağrı ilimize herhangi bir girişleri yok. Bu anlamda özellikle Kurban Bayramı'nda et fiyatları da bayağı normale döndü, herhangi bir sıkıntımız yok.

Yurt sorunu olduğunu söylediler. Bizim özellikle şu anda Ağrı merkezde, bu sene 11'inci ayın içerisinde daha üniversite açılmadan 800 kişilik kız öğrenci yurdu? İbrahim Çeçen Üniversitesinin hemen yanı başında -kızlarımıza ilişkin bir yurt sorunumuz var mıydı tam net olarak da belli değil ama- yeni bir yurdumuz orada açıldı. Yine erkek yurdu olarak 1.500 kişilik bir yurdumuz bu sene açıldı.

BAŞKAN - Teşekkürler.

ALİ ÖZGÜNDÜZ (İstanbul) - Tadilatta, tadilatta Sayın Çelebi. Sayın Çelebi, haberiniz yok herhâlde, o yurt tadilatta, öğrenciler dışarıda kalıyor, haberiniz yok herhâlde.

BAŞKAN - Değerli arkadaşlarım, sisteme giren arkadaşlarımızın?

EKREM ÇELEBİ (Ağrı) - İlk kez Ağrı'da 22 kilometrelik asfalt yapıldı?

ALİ ÖZGÜNDÜZ (İstanbul) - Sayın Başkan, benim konuşmama cevap veriyor, müsaade ederseniz ben izah edeyim. Ağrı Vekilimize?

BAŞKAN - Tamam efendim, tamam, peki.

ALİ ÖZGÜNDÜZ (İstanbul) - Yani yerinden söz vermiyorsanız?

EKREM ÇELEBİ (Ağrı) - Şunu izah edeyim: İlk kez  Sayın Başkanım Ağrı'da 22 kilometrelik yol yapıldı. Şu anda belediyemiz şehir merkezinde 22 kilometre asfalt yaptı.

ALİ ÖZGÜNDÜZ (İstanbul) - Sayın Çelebi, 2 kilometre yol yapılmadı ya! Gel yarın gidelim Ağrı'ya ya! Çamurdan geçilmiyor. O yoldan yürümemişsin, 2 kilometre yol?

EKREM ÇELEBİ (Ağrı) - Ben daha pazar günü geldim Sayın Vekilim.

BAŞKAN - Sayın Çelebi teşekkür ediyorum, anlattılar.