Konu:TÜRK POLİS TEŞKİLATININ 167'NCİ KURULUŞ YIL DÖNÜMÜNE, LAİKLİĞİN ANAYASA'MIZA GİRİŞİNİN 75'İNCİ YIL DÖNÜMÜNE, ZONGULDAK MİLLETVEKİLİ MEHMET HABERAL'A BAŞSAĞLIĞI DİLEĞİNDE BULUNDUĞUNA İLİŞKİN
Yasama Yılı:2
Birleşim:92
Tarih:10/04/2012


TÜRK POLİS TEŞKİLATININ 167'NCİ KURULUŞ YIL DÖNÜMÜNE, LAİKLİĞİN ANAYASA'MIZA GİRİŞİNİN 75'İNCİ YIL DÖNÜMÜNE, ZONGULDAK MİLLETVEKİLİ MEHMET HABERAL'A BAŞSAĞLIĞI DİLEĞİNDE BULUNDUĞUNA İLİŞKİN
TÜRKİYE BÜYÜK MİLLET MECLİSİ

ALİ ÖZGÜNDÜZ (İstanbul) - Teşekkür ediyorum Sayın Başkan.

Ben de Türk polis teşkilatının kuruluşunun 167'nci yılı nedeniyle tüm polislerimizi tebrik ediyorum. Görev başında şehit olan polislerimizi rahmetle anıyorum. Bu vesileyle, bu Parlamentonun bir üyesi olan, ancak ne yazık ki görev yapması engellenen, tutuklu bulunan Zonguldak Milletvekilimiz Sayın Haberal'ın annesine rahmet diliyorum, kendisine başsağlığı diliyorum.

Laikliğin 10 Nisan 1937'de cumhuriyetimizin temel niteliği olarak Anayasa'mıza girişinin yıl dönümünü de ayrıca anıyorum. O anayasa değişikliğini gerçekleştiren tüm ekibi kutluyorum.

AKP İktidarının polislerin sosyoekonomik sorunlarının çözümü için bir an önce bir çalışmayı Meclis gündemine getirmesini ve bizim de destek vereceğimizi buradan belirtiyor, tüm Genel Kurulu saygıyla selamlıyorum.

BAŞKAN - Teşekkür ederiz Sayın Özgündüz.