Konu:SÖZLÜ SORU ÖNERGELERİ
Yasama Yılı:2
Birleşim:49
Tarih:10/01/2012


SÖZLÜ SORU ÖNERGELERİ
TÜRKİYE BÜYÜK MİLLET MECLİSİ

EKREM ÇELEBİ (Ağrı) - Sayın Başkanım, teşekkür ediyorum.

Herkese verdiniz, beni en sona bıraktınız. Ben özellikle burada?

BAŞKAN - Şunu belirtmek isterim, burada söz hakkı verdiklerim soru soran milletvekilleridir. Sizin sorunuz yoktu onun için size ek açıklama veriyorum.

Buyurunuz.

EKREM ÇELEBİ (Ağrı) - Peki, teşekkür ediyorum.

Sayın Milletvekilinin Ağrı'yla ilgili sorularına biraz da ben cevap vermek istiyorum.

Ben burada Sayın Bakanımıza çok teşekkür ediyorum. Özellikle Sayın Bakanımız Ağrı'yı teşrif ettiler, Doğubayazıt ve Diyadin ilçelerini biz birlikte gezdik. Oradaki kültür varlıklarıyla ilgili olarak gerçekten AK PARTİ Hükûmeti dönemlerinde çok büyük yatırımlar da olmuştur. 3 AK PARTİ milletvekili olarak da orada Sayın Bakanımızı ağırladık. Ben tekrar kendilerine, bu kadar kültür varlıkları ve Ağrı'ya önem verdiklerinden dolayı teşekkür ediyorum.

Özellikle Doğubayazıt, hem Ahmedi Hani olsun hem İshak Paşa Sarayı olsun, bir de Patnos'ta kendileri de müjde verdiler, bu Kot Tepesi dediğimiz -Sayın Bakanımız da Patnos'ta askerliğini yaptığı için- Aznavur Tepesi ki Urartulardan kalma, Urartuların dinî merkezi olarak kabul ediliyor, orada bizim bir kalemiz var, o kalenin üstünün açılması hususunda, ben burada huzurlarınızda kendilerine teşekkür ediyorum.

(Mikrofon otomatik cihaz tarafından kapatıldı)

BAŞKAN - Teşekkür ediyoruz Sayın Çelebi.