Konu:TÜRK KADINLARINA BELEDİYE SEÇİMLERİNDE SEÇME VE SEÇİLME HAKKI TANIYAN KANUN'UN KABULÜNÜN 72'NCİ, POLİS TEŞKİLATININ KURULUŞUNUN 167'NCİ YIL DÖNÜMÜNE İLİŞKİN
Yasama Yılı:2
Birleşim:89
Tarih:03/04/2012


TÜRK KADINLARINA BELEDİYE SEÇİMLERİNDE SEÇME VE SEÇİLME HAKKI TANIYAN KANUN'UN KABULÜNÜN 72'NCİ, POLİS TEŞKİLATININ KURULUŞUNUN 167'NCİ YIL DÖNÜMÜNE İLİŞKİN
TÜRKİYE BÜYÜK MİLLET MECLİSİ

MEHMET AKİF HAMZAÇEBİ (İstanbul) - Teşekkür ederim Sayın Başkan.

Bugün, Türk kadınlarına belediye seçimlerinde seçme ve seçilme hakkı tanıyan kanunun kabulünün 72'nci yıl dönümü. Böyle bir yıl dönümünde, bu kanunu kadınlara armağan eden dönemin Türkiye Büyük Millet Meclisi mensuplarını ve Mustafa Kemal Atatürk'ü saygı ve şükranla anıyorum.

Ekrem Bora hayatını kaybetti. Filmleriyle, sanatıyla hayatımızda güzel izler bırakmış olan Ekrem Bora'ya Allah'tan rahmet diliyorum.

Yine bugün, polis teşkilatının kuruluşunun 167'nci yıl dönümü. Bugün de, polis teşkilatımıza görevlerinde başarılar diliyorum ve güvenlik ile özgürlük arasındaki ilişkide, özgürlüğün güvenlik anlayışına feda edilmediği bir demokrasi arzusunu ifade ediyorum.

Eskişehir Mihalıççık'da bir maden kazası sonucunda, bir maden ocağında meydana gelen göçük sonucunda hayatını kaybeden işçilerimize de Allah'tan rahmet diliyorum, yakınlarına, ailelerine, Eskişehirlilere sabır ve başsağlığı diliyorum.

Teşekkür ederim.

BAŞKAN - Teşekkür ederim Sayın Hamzaçebi.