Konu:KATMA DEĞER VERGİSİ KANUNU İLE BAZI YATIRIM VE HİZMETLERİN YAP-İŞLET-DEVRET MODELİ ÇERÇEVESİNDE YAPTIRILMASI HAKKINDA KANUN VE KAMU İHALE KANUNUNDA DEĞİŞİKLİK YAPILMASINA DAİR KANUN TEKLİFİ
Yasama Yılı:2
Birleşim:81
Tarih:21/03/2012


KATMA DEĞER VERGİSİ KANUNU İLE BAZI YATIRIM VE HİZMETLERİN YAP-İŞLET-DEVRET MODELİ ÇERÇEVESİNDE YAPTIRILMASI HAKKINDA KANUN VE KAMU İHALE KANUNUNDA DEĞİŞİKLİK YAPILMASINA DAİR KANUN TEKLİFİ
TÜRKİYE BÜYÜK MİLLET MECLİSİ

KAMER GENÇ (Tunceli) - Teşekkür ederim Sayın Başkan.

Efendim, Sayın Bakandan şunu öğrenmek istiyorum: Bu Tunceli Pertek Köprüsü herkesin ağzında, orada çok önemli bir yol, kuzeyi güneye bağlayan bir köprü. Bu köprü yapılacak mıdır? Yapılmasıyla ilgili olarak herhangi bir proje çalışması var mıdır, ne safhadadır?

Bir de Tunceli Ovacık ilçesiyle İliç arasında 60 kilometrelik yol var. Bu yol yapıldığı takdirde Tunceli ile Ankara arası 300 kilometre kısalıyor. Bunun 20 kilometresi il özel idaresi kaynaklarıyla yapılmış, gerisi duruyor. Bunu hemen yapmayı düşünüyor musunuz?

Bir de Tunceli Pülümür yol ayrımından Nazımiye ve Karakoçan'a giden bir yol var. Bu Nazımiye yolu da çok dar bir yol. Bu yolu ne zaman yapacaksınız?

Teşekkür ederim efendim.