Konu:GAZİANTEP'E "GAZİ" UNVANI VERİLMESİNİN 92'NCİ YIL DÖNÜMÜNE; ŞIRNAK MİLLETVEKİLİ SELMA IRMAK'IN BABASININ VEFATI NEDENİYLE BAŞSAĞLIĞI DİLEDİĞİNE VE TUTUKLU MİLLETVEKİLLERİNİN TÜRKİYE BÜYÜK MİLLET MECLİSİNDE GÖREV YAPACAĞI GÜNLERİ EN KISA SÜREDE GERÇEKLEŞTİRECEK BİR SİYASİ İKLİMİN YARATILMASINI DİLEDİĞİNE İLİŞKİN
Yasama Yılı:3
Birleşim:62
Tarih:06/02/2013


GAZİANTEP'E "GAZİ" UNVANI VERİLMESİNİN 92'NCİ YIL DÖNÜMÜNE; ŞIRNAK MİLLETVEKİLİ SELMA IRMAK'IN BABASININ VEFATI NEDENİYLE BAŞSAĞLIĞI DİLEDİĞİNE VE TUTUKLU MİLLETVEKİLLERİNİN TÜRKİYE BÜYÜK MİLLET MECLİSİNDE GÖREV YAPACAĞI GÜNLERİ EN KISA SÜREDE GERÇEKLEŞTİRECEK BİR SİYASİ İKLİMİN YARATILMASINI DİLEDİĞİNE İLİŞKİN
TÜRKİYE BÜYÜK MİLLET MECLİSİ

MEHMET AKİF HAMZAÇEBİ (İstanbul) - Teşekkür ederim Sayın Başkan.

Gaziantep'e "gazi"lik unvanı verilmesinin yıl dönümü nedeniyle tüm Gazianteplileri Cumhuriyet Halk Partisi Grubu olarak saygıyla selamlıyorum ve Kurtuluş Savaşı'mızın Gaziantep'deki yıllarını, o yıllarda şehit olmuş askerlerimizi saygıyla anıyorum.

Barış ve Demokrasi Partisinin Şırnak Milletvekili -ki hâlen Diyarbakır Cezaevinde tutuklu bulunuyor- Sayın Selma Irmak'ın babası vefat etmiştir. Sayın Selma Irmak'a, ailesine, yakınlarına, Barış ve Demokrasi Partisi Grubuna ve Türkiye Büyük Millet Meclisine bu vesileyle sabır ve başsağlığı diliyorum. Merhuma Allah'tan rahmet diliyorum.

Ve şunu da ilave etmek istiyorum: 8 tutuklu milletvekilimizin Türkiye Büyük Millet Meclisinde görev yapacağı günleri en kısa zamanda gerçekleştirecek bir siyasi iklimin yaratılması dileğimi de Genel Kurulun dikkatine sunuyorum.

Teşekkür ederim.