Turkiye Buyuk Millet Meclisi

Türkiye - Bosna Hersek Parlamentolar Arası Dostluk GrubuFaaliyetler
29/04/2015

Türkiye-Bosna Hersek Parlamentolararası Dostluk Grubu Başkanı Hakan Çavuşoğlu ve dostluk grubu üyeleri, 17 Ekim 2012 tarihinde Bosna Hersek Başbakan Yardımcısı ve Dışişleri Bakanı Zlatko Lagumdzijia onuruna TBMM'de öğle yemeği vermiştir.

Türkiye – Bosna-Hersek Parlamentolararası Dostluk Grubu Başkanı Feyzullah Kıyıklık ve beraberindeki heyet, 7-11 Haziran 2009 tarihleri arasında Bosna-Hersek’i ziyaret etmiştir.

Bosna-Hersek – Türkiye Parlamentolararası Dostluk Grubu Başkanı Şefik Caferoviç ve beraberindeki heyet, 16-20 Ocak 2009 tarihlerinde ülkemizi ziyaret etmiştir.

Türkiye – Bosna-Hersek Parlamentolararası Dostluk Grubu Başkanı Feyzullah Kıyıklık, 1 Mayıs 2008 tarihinde Bosna Hersek Dışişleri Bakanı Swen Alkalaj ile bir araya gelmiştir.

Türkiye – Bosna-Hersek Parlamentolararası Dostluk Grubu Başkanı Feyzullah Kıyıklık, 22 Nisan 2008 tarihinde Bosna Hersek Büyükelçisi Nada Jankovic ile görüşmüştür.

TBMM Başkanı Sayın Köksal Toptan, 14 Mayıs 2009 tarihinde Bosna-Hersek Cumhuriyeti Altın Zambak Gaziler Derneği heyeti onuruna TBMM Mermerli Salon'da öğle yemeği vermiştir.

Parlamentolararası İşbirliği çerçevesinde 18-25 Haziran 2007 tarihleri arasında Bosna Hersek Parlamentosu Bürokratları’ndan oluşan bir heyet TBMM’de inceleme ve eğitim programına katılmıştır.

1 Ekim 2006 tarihinde Bosna-Hersek’te yapılan genel seçimleri izlemek üzere, Avrupa Güvenlik İşbirliği Teşkilatı Parlamenter Asamblesi adına AGİT-PA Türk Grubu Başkanı Prof. Dr. Sayın Nevzat Yalçıntaş başkanlığında dört AGİT-PA üyesi ve Türkiye - Bosna-Hersek Parlamentolararası Dostluk Grubu Başkanı Sayın Hüseyin Kansu’dan oluşan parlamenter gözlemci heyetimiz ile Avrupa Konseyi Parlamenter Asamblesi’ni temsilen üç AKPM üyesi milletvekilimizden oluşan bir başka heyet Bosna-Hersek’e gitmiştir.

TBMM Başkanı Sayın Bülent Arınç ile Bosna-Hersek Temsilciler Meclisi Başkanı Sayın Sefik Caferovic, 28 Kasım 2004 tarihinde İstanbul Dolmabahçe Sarayı’nda Boşnak Enstitüsü Sergisi’nin açılışını birlikte gerçekleştirmişlerdir.

 

Sosyal Medya

Kurumsal Facebook Adresi Kurumsal Twitter Adresi RSS Aboneliği Gunluk Haber Aboneliği Genel Kurul Facebook Adresi Genel Kurul Twitter Adresi Web Yoneticisine Mesaj
Sosyal Ağlarda TBMM

Arama

TBMM'yi Ziyaret

Randevulu Okul Gezisi

Rehber Eşliğinde Gezi

Türkiye Büyük Millet Meclisi'nin tanıtımı kapsamında ziyaretçilerin rehber eşliğinde gezdirilmesi, Basın, Yayın ve Halkla İlişkiler Başkanlığı tarafından hazırlanan bir program dahilinde gerçekleştirilmektedir.

Detaylı Bilgi İçin

 

 

 

 

 

 

E-devlet Üzerinden Randevu

E-devlet Linki

Türkiye Büyük Millet Meclisi'ni ziyaret etmek için e-Devlet üzerinden randevu talebinde bulunabilirsiniz.

e-Devlet Linki

Halk Günü

Halk Günü

Milli İradenin kalbinin attığı yer olan Türkiye Büyük Millet Meclisi tüm vatandaşlarımızın ziyaretine açılmıştır. Her ayın ilk Cumartesi günü 11.00 - 15.00 saatleri arasında önceden herhangi bir randevu almaksızın saat başı gerçekleştirilen gezi programlarına katılabilmek için TBMM Dikmen Kapısına gelmeniz yeterli olacaktır.

Detaylı Bilgi İçin

 

 

Kurtuluş Savaşı Müzesi

Kurtuluş Savaşı Müzes

'Birinci Millî Mimarlık Dönemi Üslubu'nun Ankara'daki ilk örneklerinden olan I.TBMM Binası, 1920-1924 yılları arasında Kurucu Meclis olarak da görev yapan Gazi Meclis tarafından kullanılmıştır. Halen TBMM Basın, Yayın ve Halkla İlişkiler Başkanlığı uhdesinde Kurtuluş Savaşı Müzesi (I.TBMM Binası) olarak hizmet vermektedir.

Sanal Tur

Türkiye Büyük Millet Meclisi Sanal Tur

Türkiye Büyük Millet Meclisi'ni aşağıdaki bağlantıyı kullanarak sanal olarak gezebilirsiniz.

TBMM Sanal Tur Gezisi

Engelsiz Meclis

İşitme Engelliler

Rehber Eşliğinde Gezi

Yasama ve Denetim Hizmetlerine İlişkin Tanıtım Videolarına aşağıdaki linkten erişebilirsiniz.

Youtube Erişim Linki