Turkiye Buyuk Millet Meclisi

27. Yasama Dönemi Parlamentolararası Dostluk Grupları



Ülke Arama: 
ÜLKEADIİLİPARTİSİKURULUŞ TARİHİ
ABD Mehmet Mehdi EKER DİYARBAKIR AK Parti 08/11/2018
Afganistan İbrahim AYDIN ANTALYA AK Parti 08/11/2018
Almanya Akif Çağatay KILIÇ İSTANBUL AK Parti 08/11/2018
Angola Cemal TAŞAR BİTLİS AK Parti 08/11/2018
Arjantin Şirin ÜNAL İSTANBUL AK Parti 08/11/2018
Arnavutluk Fatma AKSAL EDİRNE AK Parti 08/11/2018
Avustralya Volkan BOZKIR İSTANBUL AK Parti 08/11/2018
Avusturya Mustafa YENEROĞLU İSTANBUL AK Parti 08/11/2018
Azerbaycan Şamil AYRIM İSTANBUL AK Parti 08/11/2018
B.A.E. Osman ÖREN SİİRT AK Parti 08/11/2018
Bahreyn Taner YILDIZ KAYSERİ AK Parti 08/11/2018
Bangledeş Ekrem ÇELEBİ AĞRI AK Parti 08/11/2018
Belarus Selman Oğuzhan ESER KARAMAN AK Parti 08/11/2018
Belçika Ali ÖZKAYA AFYONKARAHİSAR AK Parti 08/11/2018
Benin Ziver ÖZDEMİR BATMAN AK Parti 08/11/2018
Birleşik Krallık Fatma Betül SAYAN KAYA İSTANBUL AK Parti 08/11/2018
Bolivya İmran KILIÇ KAHRAMANMARAŞ AK Parti 08/11/2018
Bosna Hersek Refik ÖZEN BURSA AK Parti 08/11/2018
Botsvana Ayşe KEŞİR DÜZCE AK Parti 08/11/2018
Brezilya Mustafa KÖSE ANTALYA AK Parti 08/11/2018
Bulgaristan Aziz BABUŞCU İSTANBUL AK Parti 08/11/2018
Burkina Faso Niyazi GÜNEŞ KARABÜK AK Parti 08/11/2018
Burundi Radiye Sezer KATIRCIOĞLU KOCAELİ AK Parti 08/11/2018
Butan İbrahim Halil FIRAT ADIYAMAN AK Parti 08/11/2018
Cezayir Orhan ATALAY ARDAHAN AK Parti 08/11/2018
Cibuti Oya ERONAT DİYARBAKIR AK Parti 08/11/2018
Çad Ergün TAŞCI ORDU AK Parti 08/11/2018
Çek Cumhuriyeti Salim ÇİVİTCİOĞLU ÇANKIRI AK Parti 08/11/2018
Çin Ahmet ARSLAN KARS AK Parti 08/11/2018
Danimarka Yusuf BEYAZIT TOKAT AK Parti 08/11/2018
Dominik Cumhuriyeti Feyzi BERDİBEK BİNGÖL AK Parti 08/11/2018
Ekvator Selim YAĞCI BİLECİK AK Parti 08/11/2018
Ekvator Ginesi Mahmut Atilla KAYA İZMİR AK Parti 08/11/2018
Endonezya Adnan GÜNNAR TRABZON AK Parti 08/11/2018
Estonya Yusuf Ziya YILMAZ SAMSUN AK Parti 08/11/2018
Etiyopya Mehmet Sait KİRAZOĞLU GAZİANTEP AK Parti 08/11/2018
Fas Halis DALKILIÇ İSTANBUL AK Parti 08/11/2018
Fildişi Sahili Emine Nur GÜNAY ESKİŞEHİR AK Parti 08/11/2018
Filistin Hasan TURAN İSTANBUL AK Parti 08/11/2018
Finlandiya Mihrimah Belma SATIR İSTANBUL AK Parti 08/11/2018
Fransa Mehmet Kasım GÜLPINAR ŞANLIURFA AK Parti 08/11/2018
Gabon Ali Cumhur TAŞKIN MERSİN AK Parti 08/11/2018
Gambiya Rıza POSACI AYDIN AK Parti 08/11/2018
Gana Hasan ÇİLEZ AMASYA AK Parti 08/11/2018
Gine Fetani BATTAL BAYBURT AK Parti 08/11/2018
Gine Bissau Recep ÖZEL ISPARTA AK Parti 08/11/2018
Guatemala Muhammed AVCI RİZE AK Parti 08/11/2018
Güney Afrika Ahmet Mücahit ARINÇ İSTANBUL AK Parti 08/11/2018
Güney Kore Abdullah GÜLER İSTANBUL AK Parti 08/11/2018
Gürcistan Halil ETYEMEZ KONYA AK Parti 08/11/2018
Hırvatistan İsmail BİLEN MANİSA AK Parti 08/11/2018
Hindistan Efkan ALA BURSA AK Parti 08/11/2018
Irak Hüseyin ŞANVERDİ HATAY AK Parti 08/11/2018
İran Osman Nuri GÜLAÇAR VAN AK Parti 08/11/2018
İrlanda Mustafa YEL TEKİRDAĞ AK Parti 08/11/2018
İspanya Mustafa ŞENTOP TEKİRDAĞ AK Parti 08/11/2018
İsveç Abdullah AĞRALI KONYA AK Parti 08/11/2018
İsviçre Ceyda BÖLÜNMEZ ÇANKIRI İZMİR AK Parti 08/11/2018
İtalya Erkan KANDEMİR İSTANBUL AK Parti 08/11/2018
İzlanda Yavuz SUBAŞI BALIKESİR AK Parti 08/11/2018
Jamaika Mustafa ARSLAN TOKAT AK Parti 08/11/2018
Japonya Yılmaz TUNÇ BARTIN AK Parti 08/11/2018
Kabo Verde Barış AYDIN ANKARA AK Parti 08/11/2018
Kamboçya İsmet UÇMA İSTANBUL AK Parti 08/11/2018
Kamerun Tülay KAYNARCA İSTANBUL AK Parti 08/11/2018
Kanada Yusuf BAŞER YOZGAT AK Parti 08/11/2018
Karadağ Erol KAVUNCU ÇORUM AK Parti 08/11/2018
Katar Vahit KİLER BİTLİS AK Parti 08/11/2018
Kazakistan Mehmet Ali CEVHERİ ŞANLIURFA AK Parti 08/11/2018
Kenya Celalettin GÜVENÇ KAHRAMANMARAŞ AK Parti 08/11/2018
Kırgızistan Sabri ÖZTÜRK GİRESUN AK Parti 08/11/2018
Kolombiya Canan KALSIN İSTANBUL AK Parti 08/11/2018
Komorlar Birliği Fehmi KÜPÇÜ BOLU AK Parti 08/11/2018
Kongo Hacı ÖZKAN MERSİN AK Parti 08/11/2018
Kongo Demokratik Cumhuriyeti Zülfü DEMİRBAĞ ELAZIĞ AK Parti 08/11/2018
Kosova Zafer IŞIK BURSA AK Parti 08/11/2018
Kostarika Cemal ÖZTÜRK GİRESUN AK Parti 08/11/2018
Kuveyt Eyüp ÖZSOY İSTANBUL AK Parti 08/11/2018
Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti Orhan ERDEM KONYA AK Parti 08/11/2018
Kuzey Makedonya Ahmet KILIÇ BURSA AK Parti 08/11/2018
Küba Markar ESEYAN İSTANBUL AK Parti 08/11/2018
Letonya Recep UNCUOĞLU SAKARYA AK Parti 08/11/2018
Liberya Yelda EROL GÖKCAN MUĞLA AK Parti 08/11/2018
Litvanya Metin BULUT ELAZIĞ AK Parti 08/11/2018
Lübnan Nazım MAVİŞ SİNOP AK Parti 08/11/2018
Macaristan Cemil YAMAN KOCAELİ AK Parti 08/11/2018
Madagaskar Ahmet Salih DAL KİLİS AK Parti 08/11/2018
Malavi Ahmet SORGUN KONYA AK Parti 08/11/2018
Maldivler İffet POLAT İSTANBUL AK Parti 08/11/2018
Malezya Bülent TÜFENKCİ MALATYA AK Parti 08/11/2018
Mali Emine YAVUZ GÖZGEÇ BURSA AK Parti 08/11/2018
Malta Mustafa Hilmi DÜLGER KİLİS AK Parti 08/11/2018
Mauritius Cengiz DEMİRKAYA MARDİN AK Parti 08/11/2018
Meksika Mehmet Şükrü ERDİNÇ ADANA AK Parti 08/11/2018
Moğolistan Mehmet ERDOĞAN GAZİANTEP AK Parti 08/11/2018
Moldova Mehmet ALTAY UŞAK AK Parti 08/11/2018
Moritanya Şahin TİN DENİZLİ AK Parti 08/11/2018
Mozambik Mehmet Emin ŞİMŞEK MUŞ AK Parti 08/11/2018
Namibya Zeynep YILDIZ ANKARA AK Parti 08/11/2018
Nepal Yasin UĞUR BURDUR AK Parti 08/11/2018
Nijer Ertunç Erkan BALTA ARTVİN AK Parti 08/11/2018
Nijerya İsmail TAMER KAYSERİ AK Parti 08/11/2018
Norveç Jülide İSKENDEROĞLU ÇANAKKALE AK Parti 08/11/2018
Orta Afrika Cumhuriyeti Ahmet ZENBİLCİ ADANA AK Parti 08/11/2018
Özbekistan Osman MESTEN BURSA AK Parti 08/11/2018
Pakistan Ali ŞAHİN GAZİANTEP AK Parti 08/11/2018
Panama Mehmet Habib SOLUK SİVAS AK Parti 08/11/2018
Paraguay Yücel MENEKŞE NEVŞEHİR AK Parti 08/11/2018
Peru Selim GÜLTEKİN NİĞDE AK Parti 08/11/2018
Polonya Selahattin MİNSOLMAZ KIRKLARELİ AK Parti 08/11/2018
Portekiz Metin ÇELİK KASTAMONU AK Parti 08/11/2018
Romanya Salih CORA TRABZON AK Parti 08/11/2018
Ruanda Mücahit DURMUŞOĞLU OSMANİYE AK Parti 08/11/2018
Rusya Murat BAYBATUR MANİSA AK Parti 08/11/2018
Sao Tome ve Principe İsmail GÜNEŞ UŞAK AK Parti 08/11/2018
Senegal İbrahim YURDUNUSEVEN AFYONKARAHİSAR AK Parti 08/11/2018
Seyşeller Bekir Kuvvet ERİM AYDIN AK Parti 08/11/2018
Sırbistan Mustafa ESGİN BURSA AK Parti 08/11/2018
Sierra Leone Meliha AKYOL YALOVA AK Parti 08/11/2018
Singapur Nilgün ÖK DENİZLİ AK Parti 08/11/2018
Slovakya Mustafa DEMİR İSTANBUL AK Parti 08/11/2018
Slovenya Ceyda ÇETİN ERENLER KÜTAHYA AK Parti 08/11/2018
Somali Hamdi UÇAR ZONGULDAK AK Parti 08/11/2018
Sri Lanka Ahmet Hamdi ÇAMLI İSTANBUL AK Parti 08/11/2018
Sudan Emrullah İŞLER ANKARA AK Parti 08/11/2018
Suudi Arabistan Halil ÖZCAN ŞANLIURFA AK Parti 08/11/2018
Şili Orhan KIRCALI SAMSUN AK Parti 08/11/2018
Tacikistan Ahmet UZER GAZİANTEP AK Parti 08/11/2018
Tanzanya Zehra TAŞKESENLİOĞLU BAN ERZURUM AK Parti 08/11/2018
Tayland Metin GÜNDOĞDU ORDU AK Parti 08/11/2018
Togo Burhan ÇAKIR ERZİNCAN AK Parti 08/11/2018
Tunus Cihan PEKTAŞ GÜMÜŞHANE AK Parti 08/11/2018
Türkmenistan İbrahim AYDEMİR ERZURUM AK Parti 08/11/2018
Uganda Nevzat CEYLAN ANKARA AK Parti 08/11/2018
Ukrayna Yıldırım Tuğrul TÜRKEŞ ANKARA AK Parti 08/11/2018
Umman Mehmet Akif YILMAZ KOCAELİ AK Parti 08/11/2018
Uruguay Mustafa KENDİRLİ KIRŞEHİR AK Parti 08/11/2018
Ürdün Hülya NERGİS KAYSERİ AK Parti 08/11/2018
Venezuella Serkan BAYRAM İSTANBUL AK Parti 08/11/2018
Vietnam Sami ÇAKIR KOCAELİ AK Parti 08/11/2018
Yemen Yaşar KIRKPINAR İZMİR AK Parti 08/11/2018
Yeni Zelanda Cengiz AYDOĞDU AKSARAY AK Parti 08/11/2018
Zambiya Atilla ÖDÜNÇ BURSA AK Parti 08/11/2018
Zimbabve Hacı TURAN ANKARA AK Parti 08/11/2018

Sosyal Medya

Kurumsal Facebook Adresi Kurumsal Twitter Adresi RSS Aboneliği Gunluk Haber Aboneliği Genel Kurul Facebook Adresi Genel Kurul Twitter Adresi Web Yoneticisine Mesaj
Sosyal Ağlarda TBMM

Arama

TBMM'yi Ziyaret

Randevulu Okul Gezisi

Rehber Eşliğinde Gezi

Türkiye Büyük Millet Meclisi'nin tanıtımı kapsamında ziyaretçilerin rehber eşliğinde gezdirilmesi, Basın, Yayın ve Halkla İlişkiler Başkanlığı tarafından hazırlanan bir program dahilinde gerçekleştirilmektedir.

Detaylı Bilgi İçin

 

 

 

 

 

 

E-devlet Üzerinden Randevu

E-devlet Linki

Türkiye Büyük Millet Meclisi'ni ziyaret etmek için e-Devlet üzerinden randevu talebinde bulunabilirsiniz.

e-Devlet Linki

Halk Günü

Halk Günü

Milli İradenin kalbinin attığı yer olan Türkiye Büyük Millet Meclisi tüm vatandaşlarımızın ziyaretine açılmıştır. Her ayın ilk Cumartesi günü 11.00 - 15.00 saatleri arasında önceden herhangi bir randevu almaksızın saat başı gerçekleştirilen gezi programlarına katılabilmek için TBMM Dikmen Kapısına gelmeniz yeterli olacaktır.

Detaylı Bilgi İçin

 

 

Kurtuluş Savaşı Müzesi

Kurtuluş Savaşı Müzes

'Birinci Millî Mimarlık Dönemi Üslubu'nun Ankara'daki ilk örneklerinden olan I.TBMM Binası, 1920-1924 yılları arasında Kurucu Meclis olarak da görev yapan Gazi Meclis tarafından kullanılmıştır. Halen TBMM Basın, Yayın ve Halkla İlişkiler Başkanlığı uhdesinde Kurtuluş Savaşı Müzesi (I.TBMM Binası) olarak hizmet vermektedir.

Sanal Tur

Türkiye Büyük Millet Meclisi Sanal Tur

Türkiye Büyük Millet Meclisi'ni aşağıdaki bağlantıyı kullanarak sanal olarak gezebilirsiniz.

TBMM Sanal Tur Gezisi

Engelsiz Meclis

İşitme Engelliler

Rehber Eşliğinde Gezi

Yasama ve Denetim Hizmetlerine İlişkin Tanıtım Videolarına aşağıdaki linkten erişebilirsiniz.

Youtube Erişim Linki