Turkiye Buyuk Millet Meclisi

Türkiye Büyük Millet Meclisi
Genel Kurul Tutanağı
19. Dönem 4. Yasama Yılı
121. Birleşim 08 Haziran 1995 Perşembe

Ulaşmak İstediğiniz sayfa aralığını giriniz.
Font Küçült | Normal | Font Büyüt
Başa Dön | Önceki Sayfa Sonraki Sayfa | Son Sayfa
Tutanak toplam 95 sayfadır. Sorgulanan Sayfaların Yazıcı Versiyonu
(Mikrofon otomotik cihaz tarafından kapatıldı)

BAŞKAN - Buyurun efendim, bitti artık. Kusura bakmayın; zaten, size 5 dakika süre verdim.

İBRAHİM HALİL ÇELİK (Devamla) - Cümlemi bitiriyorum.

BAŞKAN - Cümleyi bitirtmiyorum size. Kürsüden iner misiniz...

İBRAHİM HALİL ÇELİK (Devamla) - Sayın Başkan, cümlemi bitireyim.

BAŞKAN - Rica ediyorum Sayın Çelik...

İBRAHİM HALİL ÇELİK (Devamla) - Hepinize saygılarımı sunuyorum.

COŞKUN GÖKALP (Kırşehir) - Sayın Çelik, bir doktora görün, ne olur!

BAŞKAN - Değerli arkadaşlarım, bakın, bu kadar yoğun bir çalışma yaptık. Hepimizin de, bu sırada sinirleri gergin. Ben, bütün arkadaşlarıma saygı duyuyorum. Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkanı olarak, Meclisin çalışması için bir gayret sarf ettiğimi sizlerin de kabul etmesini istiyorum. Sarf ettiğim gayret, bu Meclisin kişiliğine bir kişilik katmak, bu Meclisin itibarına bir itibar katmak içindir. Elbette ki, her insanın kendine göre bir yönetim biçimi vardır. Hatalarım varsa özür diliyorum; ama, bazı arkadaşlar, bana karşı birtakım kindar duygular içinde hareket ediyorlar; mümkün olduğu kadar onları duymuyorum. Ben, burada, İçtüzüğü uygulamak durumundayım. Yine söylüyorum, insanız, hepimizin eksikleri vardır; nihayet et ve kemikten meydana gelmişiz. Onun için, hatalarımız varsa, karşılıklı birbirimizi bağışlayacağız ve bu Meclisi bu şekilde çalıştıracağız. Yoksa, burada, sizler, bana yardım etmedikten sonra, benim bu Mecliste görev yapmam mümkün değil.

Teşekkür ederim. (CHP ve DYP sıralarından "Bravo" sesleri, alkışlar)

İBRAHİM HALİL ÇELİK (Şanlıurfa) - Badı harab-ül Basra...

Bunları başında söylesen olmaz mı...

BAŞKAN - Efendim, oyunu kullanmayan sayın üye var mı? Yok.

Oy verme işlemi bitmiştir; kupalar kaldırılsın.

(Oyların ayırımı yapıldı)

BAŞKAN - Sayın milletvekilleri; Patent, Faydalı Model, Marka,Coğrafî İşaretler, Endüstriyel Tasarımlar, Yaş Sebze ve Meyve Ticareti, Toptancı Halleri, Ticaret ve Sanayi Odaları, Ticaret Odaları, Sanayi Odaları, Deniz Ticaret Odaları, Ticaret Borsaları ve Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği, Türkiye Turistik Otelciler ve Turizm İşletmecileri Birliğinin Kuruluşu, Tarım Satış Kooperatifleri ve Birlikleri İle Gıda Konularının Düzenlenmesine ve Türk Ticaret Kanunu İle Türk Ticaret Kanununun Mer'iyet ve Tatbik Şekli Hakkında Kanun İle Sermaye Piyasası Kanunu ve Gümrük Kanununun Bazı Hükümlerinde Değişiklik Yapılmasına Dair Yetki Kanunu Tasarısının yapılan açık oylamasına 200 sayın milletvekili katılmış; 171 kabul, 28 ret, 1 geçersiz oy kullanılmıştır; böylece, Yetki Kanunu Tasarısı kanunlaşmıştır; hayırlı ve uğurlu olmasını; ülkeye, millete faydalı sonuçlar doğurmasını diliyorum. (DYP sıralarından alkışlar)

Bugünkü çalışmalarımız tamamlanmıştır.

Denetim konularını sırasıyla görüşmek için, 13 Haziran 1995 Salı günü saat 15.00'te toplanmak üzere, birleşimi kapatıyorum.

Kapanma Saati : 20.16

95

 
Başa Dön | Önceki Sayfa Sonraki Sayfa | Son Sayfa

Sosyal Medya

Kurumsal Facebook Adresi Kurumsal Twitter Adresi RSS Aboneliği Gunluk Haber Aboneliği Genel Kurul Facebook Adresi Genel Kurul Twitter Adresi Web Yoneticisine Mesaj
Sosyal Ağlarda TBMM

Arama

TBMM'yi Ziyaret

Randevulu Okul Gezisi

Rehber Eşliğinde Gezi

Türkiye Büyük Millet Meclisi'nin tanıtımı kapsamında ziyaretçilerin rehber eşliğinde gezdirilmesi, Basın, Yayın ve Halkla İlişkiler Başkanlığı tarafından hazırlanan bir program dahilinde gerçekleştirilmektedir.

Detaylı Bilgi İçin

 

 

 

 

 

 

E-devlet Üzerinden Randevu

E-devlet Linki

Türkiye Büyük Millet Meclisi'ni ziyaret etmek için e-Devlet üzerinden randevu talebinde bulunabilirsiniz.

e-Devlet Linki

Halk Günü

Halk Günü

Milli İradenin kalbinin attığı yer olan Türkiye Büyük Millet Meclisi tüm vatandaşlarımızın ziyaretine açılmıştır. Her ayın ilk Cumartesi günü 11.00 - 15.00 saatleri arasında önceden herhangi bir randevu almaksızın saat başı gerçekleştirilen gezi programlarına katılabilmek için TBMM Dikmen Kapısına gelmeniz yeterli olacaktır.

Detaylı Bilgi İçin

 

 

Kurtuluş Savaşı Müzesi

Kurtuluş Savaşı Müzes

'Birinci Millî Mimarlık Dönemi Üslubu'nun Ankara'daki ilk örneklerinden olan I.TBMM Binası, 1920-1924 yılları arasında Kurucu Meclis olarak da görev yapan Gazi Meclis tarafından kullanılmıştır. Halen TBMM Basın, Yayın ve Halkla İlişkiler Başkanlığı uhdesinde Kurtuluş Savaşı Müzesi (I.TBMM Binası) olarak hizmet vermektedir.

Sanal Tur

Türkiye Büyük Millet Meclisi Sanal Tur

Türkiye Büyük Millet Meclisi'ni aşağıdaki bağlantıyı kullanarak sanal olarak gezebilirsiniz.

TBMM Sanal Tur Gezisi

Engelsiz Meclis

İşitme Engelliler

Rehber Eşliğinde Gezi

Yasama ve Denetim Hizmetlerine İlişkin Tanıtım Videolarına aşağıdaki linkten erişebilirsiniz.

Youtube Erişim Linki