Turkiye Buyuk Millet Meclisi

Türkiye Büyük Millet Meclisi
Genel Kurul Tutanağı
27. Dönem 2. Yasama Yılı
105. Birleşim 18 Temmuz 2019 Perşembe

Ulaşmak İstediğiniz sayfa aralığını giriniz.
Font Küçült | Normal | Font Büyüt
Başa Dön | Önceki Sayfa Sonraki Sayfa | Son Sayfa
Tutanak toplam 110 sayfadır. Sorgulanan Sayfaların Yazıcı Versiyonu
deprem anında ve sonrasında dahi faaliyetlerini aksatmadan sürdürebilecektir. Bu amaçla, şehir hastanesi zeminine bine yakın deprem izolatörü yerleştirilmiştir.

Bursa ve çevre illerle birlikte 6,5 milyonluk bir nüfusa hizmet verecek olan hastanemiz 1 milyar 37 milyon 738 bin TL'ye mal olmuştur. 1.355 yataklı olan şehir hastanemiz bünyesinde 253 yataklı genel hastane, 254 yataklı onkoloji hastanesi, 271 yataklı kalp ve damar cerrahi hastanesi, 22 kadın doğum ve çocuk hastanesi, 29 yataklı psikiyatri, 26 yataklı tedavi merkezi…

(Mikrofon otomatik cihaz tarafından kapatıldı)

BAŞKAN - Toparlayın Sayın Ödünç.

HAYDAR AKAR (Kocaeli) - Kirası ne kadar, onları da söyle. Kaç para kira ödeyeceğiz?

BAŞKAN - Siz tamamlayın sözlerinizi

ATİLLA ÖDÜNÇ (Devamla) - …200 yataklı fizik tedavi ve rehabilitasyon hastanesi, 100 yataklı yüksek güvenlikli adli psikiyatri hastanesi yer almaktadır. Toplamda 403 adet poliklinik bulunmaktadır.

HAYDAR AKAR (Kocaeli) - Hastane kimin, kim yaptı? Kaç para?

ATİLLA ÖDÜNÇ (Devamla) - Bursa Şehir Hastanesinin oturma alanı 89.380 metrekaredir.

HAYDAR AKAR (Kocaeli) - Kaç para? Kirası kaç lira? Sözleşmesi nerede?

ATİLLA ÖDÜNÇ (Devamla) - Şehir hastanemizde 217 yataklı yoğun bakım ünitesi yer almaktadır. 49 adet ameliyathane, 15 adet de çok fonksiyonlu doğumhane bulunmaktadır.

HAYDAR AKAR (Kocaeli) - Kaç yıl, kaç yıl?

ATİLLA ÖDÜNÇ (Devamla) - Bursalı hemşehrilerimiz her zaman vatan hususunda gerekli duyarlılığı göstermiştir. Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan'a, göstermiş olduğu yakın ilgiden dolayı Bursalı hemşehrilerimiz adına teşekkür ediyorum. İktidarda olan 11 AK PARTİ'li Bursa milletvekilimiz ve muhalefetteki 9 milletvekiliyle birlikte Bursa'mız için çalışmaya var gücümüzle devam edeceğiz. (Gürültüler)

BAŞKAN - Değerli arkadaşlar, hatibi dinleyelim.

ATİLLA ÖDÜNÇ (Devamla) - Beş yıldızlı hizmet vermeye başlayan hastanemiz sayesinde Bursalı hemşehrilerimiz sağlıkta A kalite hizmeti alacaklardır.

Genel Kurulu saygıyla selamlıyorum. (AK PARTİ sıralarından alkışlar)

BAŞKAN - Gündem dışı ikinci söz, üniversite hastanelerinin işleyişi ve beklentileri hakkında söz isteyen Ankara Milletvekilimiz Sayın Mustafa Destici'ye aittir.

Buyurun Sayın Destici.

ENGİN ÖZKOÇ (Sakarya) - Efendim, Sayın Genel Başkanım eğer müsaade ederse acil bir konuyu size hemen iletebilir miyiz?

BAŞKAN - Gündem dışından sonra belirteceğim.

ENGİN ÖZKOÇ (Sakarya) - Peki efendim.

BAŞKAN - Buyurun Sayın Destici.

MUSTAFA DESTİCİ (Ankara) - Sayın Başkan, değerli milletvekilleri; öncelikle hepinizi sevgi, saygı ve hürmetle selamlıyorum.

Dün Erbil'de diplomatlarımıza yönelik girişilen saldırıyı lanetlerken bu saldırıda hayatını kaybeden Osman Köse'ye Allah'tan rahmet diliyorum. Hayatını kaybeden Iraklı vatandaşlara da Allah'tan rahmet diliyorum. Yaralılarımıza acil şifalar niyaz ediyorum.

Tabii, hepimiz şuna inanıyoruz ki bu saldırı da karşılıksız bırakılmayacaktır. Geçmişte Taşnak, Hışnak çetelerinin akıbeti ne olmuşsa, ASALA terör örgütü mensuplarının akıbeti ne olmuşsa bu hain, katil terör örgütlerinin, PKK'nın, PYD'nin, YPG'nin sonu da o olacaktır.

Değerli milletvekilleri, ikinci olarak, S400'leri almamız üzerine ABD'den gelen açıklamaları, F35 projesinin askıya alınmış olduğunu bildirmelerini öncelikle, hadsiz, hukuksuz bir eylem, davranış olarak değerlendirdiğimizi belirtmek istiyorum. NATO'dan gelen açıklamaysa doğru bir açıklamadır çünkü Türkiye'nin NATO'yla ilişkisi ABD'yle ilintili değildir ya da ABD'yle olan ikili ilişkileriyle kaim ya da sona erecek de değildir. Ama devletin, Hükûmetin ve Türkiye'nin S400 konusundaki bu kararlı tutumunu bir kere daha takdir ettiğimizi belirtiyorum ve sonuna kadar gidilmesi gerektiğinin altını çiziyorum.

Tabii, bugün burada üniversite hastanelerimizin son durumuyla ilgili söz almış bulunuyorum. Üniversite hastanelerimiz gerçekten büyük meselelerle bugün boğuşmaktadırlar. Üniversite hastanelerimiz, bildiğiniz gibi, sadece tedavi hizmeti görmemekte aynı zamanda bir eğitim yuvasıdır, bir staj yuvasıdır. Dolayısıyla buraların desteklenmesi gerekir. Üniversite hastanelerimizin teşhis ve tedavi hizmetleri için yıllık olarak tıbbi malzeme, ilaç, kit, kimyasal, tıbbi cihaz ve hizmet alımları ihaleleri gerçekleştirilmekte olup yatan hastalar için de ayrıca reçete bazlı tıbbi malzeme temini

2

 
Başa Dön | Önceki Sayfa Sonraki Sayfa | Son Sayfa

Sosyal Medya

Kurumsal Facebook Adresi Kurumsal Twitter Adresi RSS Aboneliği Gunluk Haber Aboneliği Genel Kurul Facebook Adresi Genel Kurul Twitter Adresi Web Yoneticisine Mesaj
Sosyal Ağlarda TBMM

Arama

TBMM'yi Ziyaret

Randevulu Okul Gezisi

Rehber Eşliğinde Gezi

Türkiye Büyük Millet Meclisi'nin tanıtımı kapsamında ziyaretçilerin rehber eşliğinde gezdirilmesi, Basın, Yayın ve Halkla İlişkiler Başkanlığı tarafından hazırlanan bir program dahilinde gerçekleştirilmektedir.

Detaylı Bilgi İçin

 

 

 

 

 

 

E-devlet Üzerinden Randevu

E-devlet Linki

Türkiye Büyük Millet Meclisi'ni ziyaret etmek için e-Devlet üzerinden randevu talebinde bulunabilirsiniz.

e-Devlet Linki

Halk Günü

Halk Günü

Milli İradenin kalbinin attığı yer olan Türkiye Büyük Millet Meclisi tüm vatandaşlarımızın ziyaretine açılmıştır. Her ayın ilk Cumartesi günü 11.00 - 15.00 saatleri arasında önceden herhangi bir randevu almaksızın saat başı gerçekleştirilen gezi programlarına katılabilmek için TBMM Dikmen Kapısına gelmeniz yeterli olacaktır.

Detaylı Bilgi İçin

 

 

Kurtuluş Savaşı Müzesi

Kurtuluş Savaşı Müzes

'Birinci Millî Mimarlık Dönemi Üslubu'nun Ankara'daki ilk örneklerinden olan I.TBMM Binası, 1920-1924 yılları arasında Kurucu Meclis olarak da görev yapan Gazi Meclis tarafından kullanılmıştır. Halen TBMM Basın, Yayın ve Halkla İlişkiler Başkanlığı uhdesinde Kurtuluş Savaşı Müzesi (I.TBMM Binası) olarak hizmet vermektedir.

Sanal Tur

Türkiye Büyük Millet Meclisi Sanal Tur

Türkiye Büyük Millet Meclisi'ni aşağıdaki bağlantıyı kullanarak sanal olarak gezebilirsiniz.

TBMM Sanal Tur Gezisi

Engelsiz Meclis

İşitme Engelliler

Rehber Eşliğinde Gezi

Yasama ve Denetim Hizmetlerine İlişkin Tanıtım Videolarına aşağıdaki linkten erişebilirsiniz.

Youtube Erişim Linki