Turkiye Buyuk Millet Meclisi

Türkiye Büyük Millet Meclisi
Genel Kurul Tutanağı
27. Dönem 2. Yasama Yılı
105. Birleşim 18 Temmuz 2019 Perşembe

Ulaşmak İstediğiniz sayfa aralığını giriniz.
Font Küçült | Normal | Font Büyüt
Başa Dön | Önceki Sayfa Sonraki Sayfa | Son Sayfa
Tutanak toplam 110 sayfadır. Sorgulanan Sayfaların Yazıcı Versiyonu
Bugün yaptığımız müzakereler dâhil yapılan tüm özverili çalışmalar için Plan ve Bütçe Komisyonumuza, Komisyonun Değerli Başkan ve üyelerine, katkılarını esirgemeyen bütün siyasi partilerimize, siz Sayın Başkan ve siz değerli milletvekillerimize, Strateji ve Bütçe Başkanlığı başta olmak üzere tüm bakanlık, kurum ve kuruluşlarımıza, bürokrat ve teknokrat arkadaşlarımıza, özel sektör, sivil toplum ve akademi camiasına, katkı sunan, emek veren herkese şükranlarımı sunuyorum. (AK PARTİ sıralarından alkışlar) Her alanda topyekûn bir değişim ve dönüşüm öngören On Birinci Kalkınma Planı, Türkiye'nin kalkınma vizyonunu ortaya koyarak, milletimizin temel beklentilerini karşılamak, ülkemizin uluslararası konumunu yükseltmek ve halkımızın refahını artırmak için temel bir yol haritası olacaktır. Cumhurbaşkanlığı hükûmet sisteminin bu ilk kalkınma planında bulunan hedefler ve uygulamaya konulacak politikalar çerçevesinde Türkiye'yi daha hızlı bir kalkınma ivmesine hep birlikte taşımayı ve el birliğiyle ülkemizin saygın konumunu daha da güçlendirecek adımları atmayı diliyorum.

Katılımcı bir süreçte yoğun çalışmalar sonucunda hazırlanan On Birinci Kalkınma Planı'nın ülkemiz ve milletimiz için hayırlara vesile olmasını temenni ediyor, yüce heyetinizi saygıyla selamlıyorum. (AK PARTİ ve MHP sıralarından alkışlar)

BAŞKAN - Ben de teşekkür ederim.

Sayın milletvekilleri, 27'nci Yasama Dönemi İkinci Yasama Yılının son birleşimini tamamlıyoruz. Bu vesileyle, bugüne kadar birlikte yoğun mesai harcadığımız değerli parti gruplarımızın saygıdeğer başkan vekillerine, tüm milletvekillerine, yürütmenin değerli temsilcilerine katkıları ve katılımları için teşekkür ediyorum. Ayrıca, görev yapmaktan onur duyduğum Başkanlık Divanı üyelerimize, çalışmalarımızda yasama, idari ve teknik hizmetlere destek veren idari teşkilatımızın Genel Sekreteri ve yöneticilerine, Divanda ve komisyonlarda müşavirliğimizi yapan Kanunlar ve Kararlar Başkanlığı yasama uzmanlarına, yasama evrakı işlerini yapan Kanunlar ve Kararlar Başkanlığı personeline, sözlerimizi kayda geçiren değerli stenograflarımıza, Genel Kurulda teknik destek sunan Bilgi İşlem Başkanlığı ve İşletme Yapım Başkanlığı personeline, sürekli taleplerimize yetişmeye çalışan kavaslara, araştırma ve bilgi taleplerimizi karşılayan Araştırma Hizmetleri Başkanlığı yasama uzmanlarına, zengin kitaplığından istifade ettiğimiz Kütüphane ve Arşiv Hizmetleri Başkanlığı personeline, bire bir çalıştığımız danışman ve sekreterlerimize, tüm partilerimizin grup çalışanlarına, görüşmelerimizi yansıtan Türkiye Büyük Millet Meclisi Televizyonu çalışanlarına, sağlık çalışanlarına, çalışmalarımızı kamuoyuyla paylaşan tüm Parlamento muhabirlerine, restoran çalışanlarımıza, kulislerde ikramda bulunan değerli personelimize ve Meclis kampüsünde güvenliğimizi sağlayan değerli güvenlik görevlilerimize, velhasıl Meclis çatısı altında görev yapan tüm çalışanlara Türkiye Büyük Millet Meclisi adına teşekkür ediyorum. (Alkışlar)

Ve final.

Değerli milletvekilleri, yorucu bir hafta geçirdik. Yasama yılında araya giren seçim çalışmaları oldu. Parlamentomuz, hem seçim çalışmalarına hem de yasama, araştırma çalışmalarına zaman ayırmaya gayret etti. Elbette daha yapılacak çok şey var ama bugün de alınan karar gereğince bir tatile girme kararımızı burada beraber paylaşıyoruz.

Ben, tatilde, tüm arkadaşlarımızın aileleri, sevdikleri, seçmenleri, bütün partilileriyle birlikte güzel bir tatil geçirmelerini kendilerine yürekten diliyorum. Hepinize mutluluklar diliyorum, sağlık diliyorum, başarı diliyorum. (Alkışlar)

Ve artık, şu sözlerle tamamlıyoruz: Gündemde bulunan konuları sırasıyla görüşmek için, alınan karar ile Anayasa ve İç Tüzük gereğince 1 Ekim 2019 Salı günü saat 15.00'te toplanmak üzere birleşimi kapatıyor, hepinize iyi geceler diliyorum. (Alkışlar)

Kapanma Saati: 00.05

110

 
Başa Dön | Önceki Sayfa Sonraki Sayfa | Son Sayfa

Sosyal Medya

Kurumsal Facebook Adresi Kurumsal Twitter Adresi RSS Aboneliği Gunluk Haber Aboneliği Genel Kurul Facebook Adresi Genel Kurul Twitter Adresi Web Yoneticisine Mesaj
Sosyal Ağlarda TBMM

Arama

TBMM'yi Ziyaret

Randevulu Okul Gezisi

Rehber Eşliğinde Gezi

Türkiye Büyük Millet Meclisi'nin tanıtımı kapsamında ziyaretçilerin rehber eşliğinde gezdirilmesi, Basın, Yayın ve Halkla İlişkiler Başkanlığı tarafından hazırlanan bir program dahilinde gerçekleştirilmektedir.

Detaylı Bilgi İçin

 

 

 

 

 

 

E-devlet Üzerinden Randevu

E-devlet Linki

Türkiye Büyük Millet Meclisi'ni ziyaret etmek için e-Devlet üzerinden randevu talebinde bulunabilirsiniz.

e-Devlet Linki

Halk Günü

Halk Günü

Milli İradenin kalbinin attığı yer olan Türkiye Büyük Millet Meclisi tüm vatandaşlarımızın ziyaretine açılmıştır. Her ayın ilk Cumartesi günü 11.00 - 15.00 saatleri arasında önceden herhangi bir randevu almaksızın saat başı gerçekleştirilen gezi programlarına katılabilmek için TBMM Dikmen Kapısına gelmeniz yeterli olacaktır.

Detaylı Bilgi İçin

 

 

Kurtuluş Savaşı Müzesi

Kurtuluş Savaşı Müzes

'Birinci Millî Mimarlık Dönemi Üslubu'nun Ankara'daki ilk örneklerinden olan I.TBMM Binası, 1920-1924 yılları arasında Kurucu Meclis olarak da görev yapan Gazi Meclis tarafından kullanılmıştır. Halen TBMM Basın, Yayın ve Halkla İlişkiler Başkanlığı uhdesinde Kurtuluş Savaşı Müzesi (I.TBMM Binası) olarak hizmet vermektedir.

Sanal Tur

Türkiye Büyük Millet Meclisi Sanal Tur

Türkiye Büyük Millet Meclisi'ni aşağıdaki bağlantıyı kullanarak sanal olarak gezebilirsiniz.

TBMM Sanal Tur Gezisi

Engelsiz Meclis

İşitme Engelliler

Rehber Eşliğinde Gezi

Yasama ve Denetim Hizmetlerine İlişkin Tanıtım Videolarına aşağıdaki linkten erişebilirsiniz.

Youtube Erişim Linki