Turkiye Buyuk Millet Meclisi

Türkiye Büyük Millet Meclisi
Genel Kurul Tutanağı
26. Dönem 2. Yasama Yılı
63. Birleşim 20 Ocak 2017 Cuma

Ulaşmak İstediğiniz sayfa aralığını giriniz.
Font Küçült | Normal | Font Büyüt
Başa Dön | Önceki Sayfa Sonraki Sayfa | Son Sayfa
Tutanak toplam 103 sayfadır. Sorgulanan Sayfaların Yazıcı Versiyonu
roketatarlı bir saldırıda bulunulmuştur. Bu saldırıları yapan DHKP-C terör örgütünü lanetliyorum, kınıyorum.

Aynı şekilde, bunun yanında son dönemlerde özellikle terör örgütlerine yönelik mücadelemizdeki kararlılığın devam edeceğini, DHKP-C, PKK, FETÖ ve diğer terör örgütlerine -DAEŞ aynı şekilde- karşı da bu mücadelenin artarak devam edeceğini ifade etmek isterim. Ne yaparlarsa yapsınlar, toplumun huzurunu ne kadar kaçırmaya çalışırlarsa çalışsınlar bunların tamamı Hükûmetimizin ve devletimizin kararlılığı neticesinde tasfiye olacaktır, ülkemizin gündeminden çıkartılacaktır diyorum. Genel Kurula bu bilgiyi vermek istedim.

BAŞKAN - Teşekkür ederim.

Sayın Özel…

37.- Manisa Milletvekili Özgür Özel'in, İstanbul Emniyet Müdürlüğüne ve Adalet ve Kalkınma Partisi İstanbul İl Başkanlığına gerçekleştirilen saldırılar nedeniyle geçmiş olsun dileğinde bulunduğuna ve terörün bir insanlık suçu olduğuna ilişkin açıklaması

ÖZGÜR ÖZEL (Manisa) - Aynı gerekçeyle söz aldım.

Bugün İstanbul Emniyet Müdürlüğüne ve Adalet ve Kalkınma Partisi İstanbul İl Başkanlığına gerçekleştirilen iki saldırıyı üzüntüyle öğrendik ve kaygıyla takip ettik. Sonuçta ikisinde de can kaybının olmamasından, terör saldırısının başarıya ulaşmamış olmasından büyük bir memnuniyet duyuyoruz. Saldırganların en kısa zamanda yakalanacağını ümit ediyor, hem İstanbul Emniyet Müdürlüğüne hem de Adalet ve Kalkınma Partisine ve İstanbul İl Teşkilatına geçmiş olsun dileklerimizi iletiyoruz.

Terör kimden, nereden ve ne şekilde gelirse gelsin bir insanlık suçudur ve tüm inancımızla ve nefretimizle kınıyoruz.

BAŞKAN - Teşekkür ederim.

Sayın Yıldırım…

38.- Muş Milletvekili Ahmet Yıldırım'ın, HDP Grubu olarak İstanbul Emniyet Müdürlüğüne ve Adalet ve Kalkınma Partisi İstanbul İl Başkanlığına yapılan saldırıları kınadıklarına ilişkin açıklaması

AHMET YILDIRIM (Muş) - Teşekkür ederim Sayın Başkan.

Ben de aynı sebeple… Adalet ve Kalkınma Partisi İstanbul İl Başkanlığına saldırıyı yeni öğrendim ama belli bir süre önce İstanbul İl Başkanlığına saldırı hazırlığındayken yakalandıkları hususunda bilgi almıştık. Her ne sebeple olursa olsun ve kimden gelirse gelsin, ne İstanbul Emniyet Müdürlüğüne ne de bu ülkenin uzun süredir siyaset yaşamını sürdüren bir siyasi partisine böyle bir saldırıyı kabul etmemiz mümkün değil. Biz de Halkların Demokratik Partisi olarak bunu kınıyoruz. Ve sevindirici tarafı ise herhangi bir can kaybının olmamış olması, en azından bu saldırının amacına ulaşamamış olmasıdır diyorum.

Teşekkür ederim.

BAŞKAN - Teşekkür ederim.

Sayın Akçay…

39.- Manisa Milletvekili Erkan Akçay'ın, MHP Grubu olarak İstanbul Emniyet Müdürlüğüne ve Adalet ve Kalkınma Partisi İstanbul İl Başkanlığına yapılan saldırıları kınadıklarına ilişkin açıklaması

ERKAN AKÇAY (Manisa) - Teşekkür ederim Sayın Başkan.

Biz de Milliyetçi Hareket Partisi Grubu olarak biraz önce aldığımız habere göre İstanbul Emniyet Müdürlüğüne ve Adalet ve Kalkınma Partisi İstanbul İl Başkanlığına yapılan saldırıyı şiddetle, nefretle kınıyoruz.

İlk bilgilere göre anlaşılıyor ki terör örgütleri artık vardiya sistemiyle çalışıyor. Bugünkü vardiyanın da biraz önce bahse konu terör örgütünde olduğu anlaşılıyor. Hangi siyasi parti olursa olsun ve hangi kurumumuz veya vatandaşımız olursa olsun yapılan bütün saldırılar Türkiye'ye, Türk milletine, birliğimize, beraberliğimize karşı yapılan kışkırtma saldırılarıdır. Türkiye Cumhuriyeti'ni ve Türk milletini kimse diz çöktürmeyecektir, eninde sonunda yok olup gideceklerdir. Bu düşüncelerle geçmiş olsun dileklerimi iletiyorum ve can kaybının olmayışını da yegâne tesellimiz olarak ifade ediyorum.

Teşekkürler Sayın Başkan.

BAŞKAN - Ben de teşekkür ederim.

IX.- OTURUM BAŞKANLARININ KONUŞMALARI (Devam)

3.- Oturum Başkanı TBMM Başkan Vekili Ayşe Nur Bahçekapılı'nın, Başkanlık Divanı olarak İstanbul Emniyet Müdürlüğüne ve Adalet ve Kalkınma Partisi İstanbul İl Başkanlığına yapılan saldırıları nefretle kınadıklarına ilişkin konuşması

BAŞKAN - Sayın milletvekilleri, biz de Divan olarak İstanbul Emniyet Müdürlüğüne ve Adalet ve Kalkınma Partisi İstanbul İl Başkanlığına yapılan saldırıyı nefretle kınadığımızı Genel Kurulun bilgisine sunuyoruz.

X.- KANUN TASARI VE TEKLİFLERİ İLE KOMİSYONLARDAN GELEN DİĞER İŞLER (Devam)

A) Kanun Tasarı ve Teklifleri (Devam)

1.- Adalet ve Kalkınma Partisi Genel Başkanı İzmir Milletvekili Binali Yıldırım ve Grup Başkanvekilleri Kayseri Milletvekili Mustafa Elitaş, Amasya Milletvekili Mehmet Naci Bostancı, Aksaray Milletvekili İlknur İnceöz, Çanakkale Milletvekili Bülent Turan ve

69

 
Başa Dön | Önceki Sayfa Sonraki Sayfa | Son Sayfa

Sosyal Medya

Kurumsal Facebook Adresi Kurumsal Twitter Adresi RSS Aboneliği Gunluk Haber Aboneliği Genel Kurul Facebook Adresi Genel Kurul Twitter Adresi Web Yoneticisine Mesaj
Sosyal Ağlarda TBMM

Arama

TBMM'yi Ziyaret

TBMM Gezi ve Rehberlik

Rehber Eşliğinde Gezi

Türkiye Büyük Millet Meclisi'nin tanıtımı kapsamında ziyaretçilerin rehber eşliğinde gezdirilmesi, TBMM rehberlik online kayıt sistemine başvurunun ardından, Basın, Yayın ve Halkla İlişkiler Başkanlığı tarafından hazırlanan bir program dahilinde gerçekleştirilmektedir.

Detaylı Bilgi İçin

 

 

 

 

 

 

E-devlet Üzerinden Randevu

E-devlet Linki

Türkiye Büyük Millet Meclisi'ni ziyaret etmek için e-Devlet üzerinden randevu talebinde bulunabilirsiniz.

e-Devlet Linki

Halk Günü

Halk Günü

Milli İradenin kalbinin attığı yer olan Türkiye Büyük Millet Meclisi tüm vatandaşlarımızın ziyaretine açılmıştır. Her ayın ilk Cumartesi günü 11.00 - 15.00 saatleri arasında önceden herhangi bir randevu almaksızın saat başı gerçekleştirilen gezi programlarına katılabilmek için TBMM Dikmen Kapısına gelmeniz yeterli olacaktır.

Detaylı Bilgi İçin

 

 

Kurtuluş Savaşı Müzesi

Kurtuluş Savaşı Müzes

'Birinci Millî Mimarlık Dönemi Üslubu'nun Ankara'daki ilk örneklerinden olan I.TBMM Binası, 1920-1924 yılları arasında Kurucu Meclis olarak da görev yapan Gazi Meclis tarafından kullanılmıştır. Halen TBMM Basın, Yayın ve Halkla İlişkiler Başkanlığı uhdesinde Kurtuluş Savaşı Müzesi (I.TBMM Binası) olarak hizmet vermektedir.

Sanal Tur

Türkiye Büyük Millet Meclisi Sanal Tur

Türkiye Büyük Millet Meclisi'ni aşağıdaki bağlantıyı kullanarak sanal olarak gezebilirsiniz.

TBMM Sanal Tur Gezisi

Engelsiz Meclis

İşitme Engelliler

Rehber Eşliğinde Gezi

Yasama ve Denetim Hizmetlerine İlişkin Tanıtım Videolarına aşağıdaki linkten erişebilirsiniz.

Youtube Erişim Linki