Kanun Sorgu Formunun Kullanımına İlişkin Açıklamalar
Bu sorgu formu; 21. Dönem 1. Yasama Yılı başından itibaren (18/06/1999 tarih ve 4388 sayılı kanundan itibaren) TBMM Genel Kurulunda görüşülerek Kabul edilmiş kanunlara ait bilgilere ve kanun metinlerine erişim amacı ile hazırlanmıştır. Hiç bir sorgu kriteri girilmeden "Getir" butonuna basılması durumunda 21. Dönem başından itibaren kabul edilen kanunlara ait bilgiler listelenir.

Erişim Alanları:


Kanun Numarası:

Kanun numarası biliniyorsa bu numarayı yazıp “Getir” butonuna tıklayınız. Bu seçeneği kullanırsanız diğer erişim alanlarını boş bırakınız.


Kanun Kabulü:

Başlama Tarihi – Bitiş Tarihi:

Aradığınız kanunun belli bir tarihten önce ya da sonra TBMM Genel Kurulu'nda kabul edildiğini biliyorsanız, bu alanların birine ya da her ikisine de “gg/aa/yyyy” formatında tarih girip “Getir” butonuna tıklayınız . Bulunan kayıt sayısının azalması için bu seçeneklerin kullanılması tavsiye edilmektedir.

Resmi Gazetede Yayımı:

Başlama Tarihi – Bitiş Tarihi:

Aradığınız kanunun belli bir tarihten önce ya da sonra Resmi Gazete' de yayımlandığını biliyorsanız, bu alanların birine ya da her ikisine de “gg/aa/yyyy” formatında tarih girip “Getir” butonuna tıklayınız . Bulunan kayıt sayısının azalması için bu seçeneklerin kullanılması tavsiye edilmektedir.

Kelime:

Kabul edilen kanunun başlığı içinde geçen herhangi bir veya birden fazla ardışık kelimeyi bu alana yazıp “Getir” butonuna tıklayınız.