Komisyon Adı: PLAN VE BÜTÇE KOMİSYONU
Yasama Yılı:2021 Yılı Merkezi Yönetim Bütçe Kanun Teklifi (1/281) ile 2019 Yılı Merkezi Yönetim Kesin Hesap Kanunu Teklifi (1/280) ve Sayıştay tezkereleri a) Kültür ve Turizm Bakanlığı b) Radyo ve Televizyon Üst Kurulu c) Devlet Opera ve Balesi Genel Müdürlüğü ç) Devlet Tiyatroları Genel Müdürlüğü d) Türkiye Yazma Eserler Kurumu Başkanlığı e) Vakıflar Genel Müdürlüğü f) Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı g) Yurtdışı Türkler ve Akraba Topluluklar Başkanlığı ğ) Atatürk Kültür, Dil ve Tarih Yüksek Kurumu h) Atatürk Araştırma Merkezi ı) Atatürk Kültür Merkezi i) Türk Dil Kurumu j) Türk Tarih Kurumu k) Kapadokya Alan Başkanlığı
Birleşim:27
Tarih:4
Tarih:02 .11.2020

MEHMET RUŞTU TİRYAKİ (Batman) - Teşekkür ediyorum Sayın Başkan.

Radyo ve Televizyon Üst Kuruluyla ilgili birkaç soru soracağım.

Muhalif olarak görüldüğü için bazı medya organlarına hızlıca ceza yağdırılırken 2020 yılı içerisinde en çok ATV'ye yönelik şikâyetler olmasına rağmen neden hiç harekete geçilmemiştir?

"Yandaş" olarak nitelendirdiğim TRT hakkında kaç ihlal raporu hazırlanmıştır? Bunların kaçı hakkında yaptırım uygulanmıştır?

Radyo ve Televizyon Üst Kurulu son bir yılda kaç televizyon, radyo lisansı vermiştir? Lisans başvuruları güvenlik soruşturması nedeniyle bekletilen kaç kuruluş vardır?

Toplumun dinî inançlarını sömüren, "dinsel ürünler" adı altında ürünler pazarlayan kanallarla ilgili ne gibi işlem yapılmaktadır?

Radyo ve Televizyon Üst Kurulu "Cumhurbaşkanına hakaret" gerekçesiyle son bir yıl içinde kaç yayıncı kuruluşa, ne kadar ceza vermiştir?

Şiddet içerikli, toplumsal cinsiyet eşitliğine aykırı, kadını aşağılayan yayınlarla ilgili nasıl bir denetim yapılmaktadır?