CANAN KALSIN

Avrupa Birliği Uyum Komisyonu Üyesi
Türkiye - Avrupa Birliği Karma Parlamento Komisyonu

27. Dönem
İstanbul Milletvekili

Adres : Halkla İlişkiler Binası Z .Kat Oda : EZ11
Telefon : +90 (312) 420 59 32 +90 (312) 420 59 33
Faks : +90 (312) 420 21 57
E-Posta : canan.kalsin@tbmm.gov.tr
Özgeçmiş
6 Temmuz 1967'de Elazığ'da doğdu.

Baba adı M. Suphi, anne adı Hamdiye'dir.

İş İnsanı, Üst Düzey Yönetici; Marmara Üniversitesi Türk Dili ve Edebiyatı Bölümünden mezun oldu. İstanbul Üniversitesi Dış Ticaret ve İşletmecilik Programını ve İngilizce İşletme Hazırlık Programını tamamladı. Marmara Üniversitesi'nde İşletme ve Kriz Yönetimi İhtisası yaptı. Rutgers Üniversitesi'nde Dil Eğitimi aldı. Bahçeşehir Üniversitesi Küresel Siyaset ve Uluslararası İlişkiler Bölümünde yüksek lisans yaptı.

2001 yılında AK Parti İstanbul İl Kadın Kolları Kurucu Başkanı olarak görev aldı. İstanbul'da 2004 Yerel Seçimlerinde, Tanıtım ve Medya Başkanı olarak Kampanya Ve Strateji Grubu'nu yönetti. 2007 yılına kadar il yönetiminde Dış İlişkiler Başkanlığı'nda bulundu. Yine bu dönemde sanayi, otomotiv, inşaat ve sigorta sektörlerinde faaliyet gösteren aile şirketlerinde üst düzey yöneticilik yaptı.

23. Dönem'de İstanbul Milletvekili olarak seçildi. AK Parti Genel Merkez Dış İlişkiler Başkan Yardımcısı, TBMM KEFEK, Dışişleri Komisyonu ve AGİT PA Türk Grubu üyesi oldu. BM'den sonradan 2. Büyük örgüt olan AGİT PA (OSCE PA) Siyasi İşler Komitesi'nde 2 Dönem Başkan Yardımcılığı yaptı. Yine bu dönemde AGİT PA'da Transdinyester Arabulucu Grubu'nda yer aldı. FARKMER Başkanlığı, Namehaber'de köşe yazarlığı, AK Parti Genel Merkez Kadın Kolları Genel Başkan Yardımcılığı (Siyasi ve Hukuki İşler Başkanı) görevlerinde bulundu. Doğu Anadolu `da 9 ilin sorumlusu olarak çalıştı. 27. Dönem'de KEFEK Komisyon Başkanlığı yaptı. Hâlen TOBB İstanbul Kadın Girişimciler İcra Kurulu Üyeliği ve kendi şirketlerinde yöneticilik yapmaktadır.

İyi düzeyde İngilizce bilen Kalsın, Osmanlıca, Karahanlıca ve Kirilce'yi okuyup yazabilmektedir.