Türkiye Büyük Millet Meclisi Genel Sekreterleri
Sıra Adı Soyadı Göreve Başlama Tarihi Görevden Ayrılma Tarihi
1 Recep PEKER 28.04.1920 11.08.1923
2 Veysel GENYA 16.08.1923 29.08.1950
3 Refet SEZEN 05.09.1950 27.06.1960
4 Azmi SORGUN (Cumhuriyet Senatosu) 06.02.1961 24.12.1966
5 Mehmet Ali OKER 31.01.1961 29.07.1967
6 Hayrettin BOZKURT (Cumhuriyet Senatosu) 07.02.1967 30.04.1975
9 Rıfat ÇALGÜNER 29.07.1967 14.07.1974
7 Hamdi TURAN 30.09.1974 14.07.1979
8 Kazım ÖZTÜRK (Cumhuriyet Senatosu - Milli Güvenlik Konseyi) 12.11.1976 15.10.1981
10 Sedat TÜZÜNER (Millet Meclisi - TBMM) 16.07.1979 05.12.1984
11 Mehmet PANTÜL (Danışma Meclisi) 24.03.1982 24.11.1983
12 Mehmet ÇELEBİ 06.12.1984 05.08.1988
13 Erdoğan EMİRHANOĞLU 05.08.1988 02.01.1991
14 Ertan CİRELİ 03.01.1991 18.02.1992
15 Muammer TELLİ 14.02.1992 30.10.1995
16 Tacettin YİNANÇ 30.10.1995 27.01.1996
17 Necdet BASA 29.01.1996 30.10.1997
18 Orhan DÜLGERLER 30.10.1997 14.07.1999
19 Vahit ERDEM 14.07.1999 08.08.2002
20 Hayati ŞENER 12.08.2002 17.04.2003
21 Rauf BOZKURT 13.06.2003 08.05.2007
22 Ali Osman KOCA 09.05.2007 23.03.2010
23 Sadettin KALKAN 31.03.2010 18.12.2011
24 İrfan NEZİROĞLU 18.12.2011 01.08.2016
25 Mehmet Ali KUMBUZOĞLU 01.08.2016