TÜRKİYE-PAKİSTAN PARLAMENTOLAR ARASI DOSTLUK GRUBU BAŞKANI ŞAHİN'NİN KABULÜ

TÜRKİYE-PAKİSTAN PARLAMENTOLAR ARASI DOSTLUK GRUBU BAŞKANI ŞAHİN'NİN KABULÜ

Türkiye-Pakistan Parlamentolar Arası Dostluk Grubu Başkanı ve Meclis İdare Amiri Ali Şahin, Pakistan'ın Ankara Büyükelçisi Muhammed Sirus Seccad Gazi'yi öğle yemeğinde ağırladı.

Dostluk grubu üyeleriyle Pakistan Büyükelçiliği çalışanlarının da hazır bulunduğu yemekte konuşan Şahin, Türkiye-Pakistan arasındaki güçlü ilişkilerin önemine vurgu yaptı.

Türkiye ile Pakistan arasındaki ilişkiyi tanımlamanın çok kolay olmadığını ifade eden Şahin, iki ülke arasındaki ilişkilerin, alışa gelmiş kalıpların dışında bir seviyede olduğunu dile getirdi.

Pakistan'ın Türkiye'ye vermiş olduğu desteklerden dolayı teşekkür eden Şahin, Türkiye'nin de uluslararası platformlarda Keşmir sorunun, çözümü konusunda Pakistan'a her zaman destek vereceğini belirti.

Şahin, Keşmir sorunun, Birleşmiş Milletler' in (BM) almış olduğu kararlar ve Keşmir halkının, istekleri doğrultusunda çözüme kavuşturulması gerektiğini söyledi.

Pakistan Büyükelçisi Muhammed Syrus Sajjad Gazi ise Meclis'te ağırlanmaktan duyduğu memnuniyeti ifade etti.

Türkiye ve Pakistan arasındaki ilişkilerin çok güçlü olduğuna vurgu yapan Büyükelçi Gazi de Türkiye Büyük Millet Meclisinin İslam ülkeleri parlamentoları arasında bağımsızlık mücadelesi veren ilk Meclis olduğunu hatırlattı.

Gazi, Keşmir meselesinde Türkiye'nin Pakistan'a verdiği destekten dolayı Türkiye'ye teşekkür etti.

Büyükelçi Gazi'nin onuruna verilen öğle yemeğine, AK Parti İstanbul Milletvekili Ahmet Hamdi Çamlı, AK Parti Trabzon Milletvekili Bahar Ayvazoğlu, AK Parti Tokat Milletvekili Mustafa Arslan, AK Parti Sivas Milletvekili Mehmet Habib Soluk, AK Parti Şanlıurfa Milletvekili Halil Özşavlı ve MHP Kayseri Milletvekili İsmail Özdemir de katıldı.