URUGUAY DIŞİŞLERİ BAKANI BUSTILLO'NUN TBMM'Yİ ZİYARETİ

URUGUAY DIŞİŞLERİ BAKANI BUSTILLO'NUN TBMM'Yİ ZİYARETİ

Türkiye-Uruguay Parlamentolar Arası Dostluk Grubu Başkanı, AK Parti Kırşehir Milletvekili Mustafa Kendirli, Uruguay Dışişleri Bakanı Francisco Bustillo ve beraberindeki heyet ile Mecliste bir araya geldi.

Türkiye-Uruguay Parlamentolar Arası Dostluk Grubu Başkanı Kendirli, görüşmede yaptığı konuşmada, konuk bakanı TBMM'de ağırlamaktan duyduğu memnuniyeti ifade etti.

İki ülke arasındaki ilişkilerin önemine değinen Kendirli, Uruguay parlamentosunda kurulacak olan dostluk grubunun iki ülke parlamentosu arasındaki ilişkilere büyük ivme kazandıracağına inandığını söyledi.

Türkiye olarak Uruguay ile ticari ilişkilere büyük önem verdiklerinin altını çizen Kendirli, ticari alandaki pürüzlerin karşılıklı diyalogla çözüleceğini ve bunun için Dostluk Grubu Başkanı olarak yakinen takipçisi olacağını belirtti.

Uruguay Dışişleri Bakanı Bustillo ise TBMM çatısı altında bulunmaktan duyduğu memnuniyeti ifade ederek, Türkiye ile her alanda işbirliğine açık olduklarını ifade etti.

Daha sonra Kendirli ile Bustillo ve beraberindeki heyet, 15 Temmuz'da FETÖ'nün hain darbe girişimi sırasında Meclis'in bombalanan yerleri gezdi.