Türkiye Büyük Millet Meclisi

Faruk IŞIK
Muş Milletvekili
Avrupa Birliği Uyum Komisyonu Üyesi
 Türkiye - Avrupa Birliği Karma Parlamento Komisyonu Türk Grubu Üyesi
Adres: Yeni Hizmet Binası 6. Kat 4 Nolu Banko Oda: 6066
Telefon: +90 (312) 420 54 72 +90 (312) 420 54 73
Faks: +90 (312) 420 20 51
E-Posta: faruk.isik@tbmm.gov.tr
  Facebook Twitter Gorme Engelliler icin Ozgecmis
Özgeçmiş

Faruk Işık, 1 Ocak 1963'te Muş Konukbekler köyünde doğdu. Baba adı Ahmet, anne adı Serayi'dir.

Mülki İdare Amiri; İstanbul Ü Hukuk Fakültesini bitirdi. Yüksek lisansını aynı üniversitenin İktisat Fakültesi Çalışma Ekonomisi ve Endüstriyel İlişkiler Bölümünde yaptı.

TEK İstanbul İl Müdürlüğünde göreve başladı. Serbest avukatlık yaptı. İngiltere Choster ve Brighton'da "Dil ve Yönetim Organizasyonu" konusunda eğitim aldı. Bingöl'de Kaymakam Adaylığı; Samsun 19 Mayıs, Sinop-Ayancık, Burdur Altınyayla ilçelerinde Kaymakam Vekilliği görevlerinde bulundu. Çankırı Orta, Sinop Saraydüzü, Bolu Cumayeri ilçelerinde Kaymakam; Şanlıurfa, Erzincan ve Ankara illerinde Vali Yardımcısı olarak görev yaptı. İçişleri Bakanlığında Hukuk Müşaviri görevini yürüttü. Yurt dışında çeşitli konularda eğitim ve çalışma programlarına katıldı. Muş Eğitim ve Kalkınma Vakfı Kurucu Üyesi; Vefa İlim ve Kültür Derneği, Birlik Vakfı ve Fenerbahçe Spor Kulübü Kongre Üyesidir.

24. Dönemde Türkiye-AB Karma Parlamento Komisyonu Üyesi oldu.

İyi düzeyde İngilizce bilen Işık, evli ve 2 çocuk babasıdır.

 

 

Sosyal Medya

Kurumsal Facebook Adresi Kurumsal Twitter Adresi RSS Aboneliği Günlük Haber Aboneliği Genel Kurul Facebook Adresi Genel Kurul Twitter Adresi Web Yöneticisine Mesaj
Sosyal Ağlarda TBMM

Arama

TBMM'yi Ziyaret

Randevulu Gezi

Rehber Eşliğinde Gezi

Türkiye Büyük Millet Meclisinin tanıtımı kapsamında ziyaretçilerin rehber eşliğinde gezdirilmesi, Basın, Yayın ve Halkla İlişkiler Başkanlığı tarafından hazırlanan bir program dahilinde gerçekleştirilmektedir.

Detaylı Bilgi İçin

 

 

 

Halk Günü

Halk Günü


TBMM'yi gezmek isteyen tüm ziyaretçilerimiz, cumartesi günleri randevuya gerek olmadan, 11:00 - 16:00 saatleri arasında TBMM Dikmen Giriş Kapısından giriş yapmak suretiyle gezi programından yararlanabilirler.

Detaylı Bilgi İçin

 

 

Mustafa Necati Kültür Evi

Mustafa Necati Kültür Evi

İki katlı tarihi binanın giriş katında TBMM Kültür Sanat ve Yayın Kurulu Başkanlığı Sergi Salonu bulunmaktadır. Sergi Salonunda TBMM Kültür Sanat ve Yayın Kurulu Başkanlığı tarafından kabul görmüş eserler, halka açık olarak sergilenmektedir.

Mustafa Necati Kültür Evi Tanıtım Sitesi

Milli Saraylar

Milli Saraylar

Kuruluşu Cumhuriyetin ilk yıllarına dayanan Milli Saraylar, zaman içerisindeki katılımlarla birlikte, iki saray, üç köşk, beş kasır, üç müze ve iki fabrikayı bünyesinde barındırmaktadır.

Milli Saraylar Sitesi

Sanal Tur

Türkiye Büyük Millet Meclisi Sanal Tur

Türkiye Büyük Millet Meclisini aşağıdaki bağlantıyı kullanarak sanal olarak gezebilirsiniz.

TBMM Sanal Tur Gezisi