Türkiye Büyük Millet Meclisi

Ertuğrul GÜNAY
İstanbul Milletvekili
Kamu İktisadi Teşebbüsleri Komisyonu Üyesi
Adres: Yeni Hizmet Binası 3. Kat 4 Nolu Banko Oda: 3095
Telefon: +90 (312) 420 57 38 +90 (312) 420 57 39
Faks: +90 (312) 420 23 30
E-Posta: ertugrul.gunay@tbmm.gov.tr
  Gorme Engelliler icin Ozgecmis
Özgeçmiş

Ertuğrul Günay, 1 Ekim 1948'de Ordu'da doğdu. Babasının adı Nazım, annesinin adı Mürüvvet'tir.

Hukukçu; İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesini bitirdi.

"Bosna için İnsanlık Girişimi", "Doğu Konferansı" ve "Yeni Siyaset Girişimi" gibi sivil girişimlere öncülük etti. "Bosna Yazıları" ve "Karşı Siyaset" adlı iki kitabı ile çeşitli gazete ve dergilerde yayınlanmış çok sayıda makalesi bulunmaktadır.

2009'da barışa ve özgür düşüncenin gelişimine yaptığı katkılardan dolayı Adıyaman Üniversitesi, 2011'de kültürel mirasın korunması ve arkeoloji alanında yaptığı çalışmalar nedeniyle Mustafa Kemal Üniversitesi, Akdeniz Üniversitesi ve Pamukkale Üniversitesi tarafından "Onursal Bilim Doktoru" unvanı verildi.

Macaristan Cumhuriyeti'nin "Yıldızlı Liyakat Nişanı" ve Avusturya Cumhuriyeti'nin Türkiye'de verilen en büyük nişanı olan "Büyük Altın Şerit Şeref Madalyası" sahibidir.

16. (5) Dönem Ordu, 23. Dönem İstanbul Milletvekili seçildi. 60. Hükümette Kültür ve Turizm Bakanlığı yaptı. 61. Hükümette Kültür Bakanlığı görevini sürdürmektedir.

İyi düzeyde İngilizce bilen Günay, evli ve 2 çocuk babasıdır.

 

 

Sosyal Medya

Kurumsal Facebook Adresi Kurumsal Twitter Adresi RSS Aboneliği Günlük Haber Aboneliği Genel Kurul Facebook Adresi Genel Kurul Twitter Adresi Web Yöneticisine Mesaj
Sosyal Ağlarda TBMM

Arama

TBMM'yi Ziyaret

Randevulu Gezi

Rehber Eşliğinde Gezi

Türkiye Büyük Millet Meclisinin tanıtımı kapsamında ziyaretçilerin rehber eşliğinde gezdirilmesi, Basın, Yayın ve Halkla İlişkiler Başkanlığı tarafından hazırlanan bir program dahilinde gerçekleştirilmektedir.

Detaylı Bilgi İçin

 

 

 

Halk Günü

Halk Günü


TBMM'yi gezmek isteyen tüm ziyaretçilerimiz, cumartesi günleri randevuya gerek olmadan, 11:00 - 16:00 saatleri arasında TBMM Dikmen Giriş Kapısından giriş yapmak suretiyle gezi programından yararlanabilirler.

Detaylı Bilgi İçin

 

 

Mustafa Necati Kültür Evi

Mustafa Necati Kültür Evi

İki katlı tarihi binanın giriş katında TBMM Kültür Sanat ve Yayın Kurulu Başkanlığı Sergi Salonu bulunmaktadır. Sergi Salonunda TBMM Kültür Sanat ve Yayın Kurulu Başkanlığı tarafından kabul görmüş eserler, halka açık olarak sergilenmektedir.

Mustafa Necati Kültür Evi Tanıtım Sitesi

Milli Saraylar

Milli Saraylar

Kuruluşu Cumhuriyetin ilk yıllarına dayanan Milli Saraylar, zaman içerisindeki katılımlarla birlikte, iki saray, üç köşk, beş kasır, üç müze ve iki fabrikayı bünyesinde barındırmaktadır.

Milli Saraylar Sitesi

Sanal Tur

Türkiye Büyük Millet Meclisi Sanal Tur

Türkiye Büyük Millet Meclisini aşağıdaki bağlantıyı kullanarak sanal olarak gezebilirsiniz.

TBMM Sanal Tur Gezisi